Реал Мадрид се справи и без Кристиано

Реал Мадрид се изравни поне временно с лидера в Примера Дивисион Атлетико, след като тази вечер „лос меренгес“ подчиниха с 4:2 гостуващия Виляреал в среща от 23-ия кръг на шампионата.

Макар и без наказаната си суперзвезда Кристиано Роналдо, футболистите на Карло Анчелоти добавиха нови три точки към актива си и изпревариха Барселона на второто място. „Кралския клуб“ има вече 57 пункта, колкото и Атлетико. Барселона е на трета позиция с 54. „Дюшекчиите“ и каталунци обаче са с мач по-малко. Виляреал е пети с 43 точки.

Карим Бензема на два пъти, Гарет Бейл и Хесе бяха точни за „белите“, докато Марио и Джовани дос Сантос се разписаха за „жълтата подводница“.

Карло Анчелоти остави Шаби Алонсо на резервната скамейка за двубоя, а Асиер Ияраменди стартира в ролята на партньор на Лука Модрич в средната линия. Карим Бензема оглави атаката на мадридчани, а Анхел Ди Мария, Хесе и Гарет Бейл помагаха на френския национал от втора позиция.

Наставникът на гостите Марселиньо разчиташе на Джовани дос Сантос и Джонатан Перейра в атака, докато Хави Акиньо и Мойзес атакуваха през фланговете.

4064031

Двубоят на „Бернабеу“ стартира с кошмарна грешка на гостите, довела до откриване на резултата още в 7'. Дорадо сбърка фатално и подари топката на Гарет Бейл, който напредна и с технично копване преодоля Серхио Асенхо за 1:0.

След общо 25 минути игра на „Бернабеу“, домакините вече водеха и с два гола аванс на сметката си. Гарет Бейл центрира в наказателното поле на гостите, а Бензема изкочи на близка греда и отбеляза за 2:0.

4064027

Виляреал се върна в мача две минути преди почивката, когато десният Марио реализира впечатляващо попадение. Защитникът напредна в половината на „белите“ и с прекрасен изстрел заби топката под напречната греда за 2:1.

И през втората част двата тима продължиха да си вкарват, но домакините бяха тези, които отбелязаха повече попадения.

Между 64' и 69' паднаха по един гол в двете врати, като първо Хесе Родригес върна аванса на домакините от две попадения. Младокът получи извеждащо подаване от Анхел Ди Мария и с финно докосване чукна кълбото покрай безпомощния Асенхо за 3:1.

4064029

Пет минути по-късно Виляреал отново намали. „Жълтите“ получиха правото да изпълнят пряк-свободен удар пред вратата на Диего Лопес, а юношата на Барселона Джовани дос Сантос с премерен изстрел матира стража за 3:2.

Надеждите на Виляреал окончателно угаснаха в 76', когато Карим Бензема отбеляза и втория си гол в срещата. Французинът получи подаване от Хесе и с удар по земята прати топката в долния ляв ъгъл на вратата за крайното 4:2 в полза на Реал Мадрид.