Реал Мадрид се протяга към 4-та световна титла (ВИДЕО)

Европейският клубен шампион Реал Мадрид направи важна крачка към спечелването на четвърта световна титла, след като прегази с 4:0 мексиканския Крус Асул и се класира на финала на Световното клубно първенство в Мароко.

Съперникът на „белия балет“ дебютира в турнира, като се класира за полуфинала след успех с 3:1 след продължения над Уестърн Сидни Уондърърс – въпросният двубой се изигра на изключително наводнен терен в столицата Рабат, поради което мачът с Реал Мадрид бе преместен в Маракеш.

Още в 15-ата минута на двубоя резултатът бе открит от Серхио Рамос, който се възползва от подаване на Тони Кроос и отбеляза поредния си гол във важен турнир и момент за „кралския клуб“. Това е седмият гол с глава на Рамос през 2014-та година – повече от всеки друг играч на отбора.

В 36-ата минута Футболист номер 1 на Франция Карим Бензема покачи резултата на 2:0 след подаване на Даниел Карвахал и изравни постижение на суперзвездата Кристиано Роналдо. Бензема стана вторият действащ играч на „белия балет“, освен CR7, който е отбелязвал гол в пет различни турнира.

В 40-ата минута Торадо изпусна дузпа и не можа да донесе залсужен гол на мексиканците, с което и помогна на Икер Касияс за първи път на Световното клубно първенство да запише „суха мрежа“ за Мадрид.

В 50-ата минута Роналдо, който, нетипично за себе си, остана без гол в мача, асистира за третото попадение в срещата, дело на Гарет Бейл. Уелската звезда на Реал за първи път откакто носи бялата фланелка се разписва в трети пореден мач от всички надпревари.

Крайното 4:0 бе оформено от Иско в 72-ата минута, който също се възползва от подаване на Кристиано Роналдо. Така за първи път в историята си Реал Мадрид ще играе на финала на Световното клубно първенство, след като през 2000-ата година остана на незавидното четвърто място.

„Кралския клуб“ никога не е печелил турнира в сегашния му формат, но има три отличия от предшественика – Междуконтиненталната купа. С победата 4:0 над Крус Асул продължи прословутата рекордна серия от успехи, като бройката вече набъбна на 21.