Барселона разнищи Уеска, Педро с хеттрик (ВИДЕО)

снимка: fcbarcelona.cat

Барселона без особени проблеми се класира за осминафиналите в турнира за Купата на краля, след като размаза с 8:1 третодивизионния Уеска и с общ резултат 12:1 продължава повече от убедително в следващата фаза.

Педро Родригес реализира първия си хеттрик с екипа на Барселона, за да блесне в отсъствието на големите звезди на каталунците, които очаквано гледаха двубоя отстрани. Преподписалият миналата седмица Мунир ел Хадади прати топката в малкото наказателно поле в 19-ата минута и Педро с глава откри резултата, за да даде тон на головата фиеста.

Само шест минути по-късно нападателят се разписа за втори път, вече възползвайки се от великолепно подаване на Андрес Иниеста. В 28-ата минута Мартин Монтоя, който е спряган за т трансфер в английската Висша лига през януари, подаде отлично на Сержио Роберто и последният покачи преднината на домакините – 3:0.

Самият Роберто се превърна в асистент за четвъртото попадение, дело на Иниеста в 38-ата минута, а в 42-ата Педро завърши хеттрика си и направи преднината на Барселона смазваща – 5:0.

Адриано Корея покачи на 6:0 в 66-ата минута, а Адама, който влезе като резерва на мястото на Мунир, се разписа за първи път в професионалната си кариера в 74-ата минута – след само три минути прекарани на игрището – за да направи 7:0. Сандро отбеляза осмия гол за Барселона, а Гаспар Галвес след изпълнение на корнер с глава вкара единственото попадение за гостите от Уеска.

Вратарят Жорди Масип направи официалния си дебют с екипа на каталунците, а Хавиер Масчерано изигра своя юбилеен мач номер 200 за клуба. Следващият опонент на Барса ще бъде победителят от двойката Валядолид – Елче, първият мач между които завърши 0:0.