Реал Мадрид се изпоти, но взе своето от Шалке (ВИДЕО)

снимка: realmadrid.com

Отборът на Реал Мадрид постигна трудна, но заслужена победа в първия 1/8-финален мач срещу Шалке 04 с 2:0 като гост. Първото попадение реализира Кристиано Роналдо в 26-тата минута, а в 78-та Марсело сложи точка на спора с второто попадение във вратата на "кралско сините".

След комфортния аванс, който си осигуриха, "белите" ги очаква доста спокоен реванш на техния "Сантяго Бернабеу".

Роберто ди Матео заложи на младия Тимон Веленройтер на вратата, капитанът Бенедикт Хьоведес заедно с Матия Настасич и Джоел Матип оформиха защитното трио, в центъра на терена започнаха Ацуто Учида, Марко Хьогер, Роман Нойщетер, Кевин - Принс Боатенг и Денис Аого, а в атаката водиха Клас - Ян Хунтелаар и Ерик Максим Чупо-Мотинг.

Карло Анчелоти започна срещата очаквано с Кристиано Роналдо, Карим Бензема и Гарет Бейл в офанзивен план, Лукас Силва, който направи своя дебют за тима в Шампионска лига, си партнираше в центъра на терена с Тони Кроос и Иско, Дани Карвахал, Пепе, Рафаел Варан и Марсело са защитната четворка за "белия балет", а под рамките на вратата бе капитанът на тима Икер Касияс.

Реал Мадрид започна срещата с по-продължителни разигравания, но без да организира нищо по-интересно пред вратата на 19-годишния Тимон Веленройтер.

Главният арбитър Мартин Аткинсън показа още в началото на срещата, че няма да толерира по-грубите нарушения и в 9-тата минута декорира Тони Кроос в жълто, след нарушение на полузащитника срещу Бенедикт Хьоведес.

Постепенно играчите на Роберто ди Матео навлезнаха в мача и в 14-тата минута получиха право да изпълнят пряк свободен удар, но шутът на Денис Аого попадна право в "розовата" стена на Реал Мадрид.

В 20-тата минута Шалке направи и първата си по-добра атака, като Кевин - Принс Боатенг и Ерик Максим Чупо-Мотинг взаимодействаха, за да стигне топката до Аого, който стреля от границата на наказателното поле, но топката мина високо над вратата.

Първият точен изстрел в срещата дойде пет минути по-късно, но бе спасен от Икер Касияс, след като Клас - Ян Хунтелаар стреля от около 20-тина метра в долния ляв ъгъл.

в 26-тата минута звездата на "белия балет" Кристиано Роналдо бе изпуснат в наказателното поле и след перфектно центриране на Иско, португалецът простреля младия страж на домакините с прецизен удар с глава.

В 30-тата минута Карим Бензема можеше да удвои аванса на "белите", но Веленройтер показа добро позициониране и предотврати втори гол в мрежата си.

Само две минути по-късно Хунтелаар напусна терена принудително, а на негово място се появи друг 19-годишен футболист - Феликс Плате.

12 минути преди края на първата част и Кевин - Принс Боатенг получи жълт картон, след грубо нарушение срещу Роналдо на метри от наказателното поле. Именно португалецът застана зад топката и насочи топката в рамките на вратата, но стражът на "кралско сините" отново бе на мястото си и изби топката.

Младокът под рамките на "синята" врата не спря да впечатлява до края на полувремето, след като в 40-тата минута излезе, за да затвори ъгъла на Роналдо и успя да накара CR7 да сбърка 100%-ва голова ситуация.

В добавеното от съдията две-минутно продължение и Роман Нойщетер от тима на домакините си изпроси картон с жълт цвят след ненужен фаул извършен срещу Карим Бензема.

До края на първите 45 минути атаката на европейските шампиони опита да отбележи и втори гол, но изстрелите на Роналдо и Гарет Бейл не намериха целта.

Втората част започна така както завърши - Реал поглеждаше по-често към противниковата врата с атаки през центъра, а домакините разчитаха на грешка на противника, за да подхванат контраатака.

По подобие на първото полувреме играчите на Карло Анчелоти владееха топката в доста по-голяма част от първите 15 минути на втората част, в сравнение с немския тим, но до интересно положение отново не се стигна.

В 62-рата минута Реал Мадрид имаше възможност да осъществи голова контраатака, но Гарет Бейл сбърка при последния пас.

25 минути преди края на срещата и Ян Кирхов получи жълт картон след доста грубо нарушение срещу Иско.

В 66-тата минута домакините създадоха първото по-опасно положение, след като Чупо-Мотинг изведе по прекрасен начин Роман Нойщетер, но изстрелът на халфът на Шалке срещна външната страна на мрежата на вратата пазена от Касияс.

20 минути преди края на двубоя Иско бе много близко до второ попадение в срещата, след като испанецът направи двойно подаване с Бейл, но шутът му мина на около половин метър от напречната греда. Само две минути по-късно Роналдо получи възможност да стреля от пряксвободен удар след нарушение срещу Бензема, но възможността бе пропиляна, след като топката срещна стената.

В ответната атака на домакините Боатенг комбинира добре Учида и стреля. Касияс остана неподвижен, а кълбото срещна напречната греда и се върна в краката на японския халфбек, който не успя да нанесе достатъчно силен завършващ удар и стражът на "белия балет" улови спокойно топката.

В 78-та минута европейският и световен клубен шампион сложи точка на спора в срещата, след като реализира втори гол. Роналдо показа добрата си техника край тъчлинията и без проблем се освободи от двама играчи в синьо, веднага след това комбинира с Марсело. Бразилският бек не се забави и с прекрасен диагонален шут направи безпомощен младия Веленройтер.

До края на срещата владението на топката бе поето изцяло от "кралския клуб", като момчетата на Карло Анчелоти спокойно очакваха последния съдийски сигнал на Мартин Аткинсън.