Дузпа в края провали Базел срещу Порто (ВИДЕО)

снимка: fcb.ch

Отборите на Базел и Порто не успяха да излъчат победите в първата среща помежду си от 1/8-финалната фаза на Шампионска лига и завършиха при резултат 1:1 на "Санкт Якоб Парк"

Дерли Гонзалес даде преднина на домакините в 12-тата минута, а Данило от дузпа изравни в 77-тата минута.

Старши треньорът Пауло Соуса заложи на Вачлик, Самуел, Сухи, Сафари, Зуфи, Фрей, Ел Нени, Шака, Щрелер, Гаши и Гонзалес.

Хулен Лупетеги започна срещата с Фабиано, Данило, Майкон, Маркано, Алекс Сандро, Касемиро, Брахими, Ерера, Оливер Торес, Мартинес и Тело.

Двубоят на „Сант Якоб Парк” започна с натиск на Порто, като португалците се стремяха да държат швейцарския шампион в собствената му половина.

Въпреки натиска, именно Базел бе тимът, който откри резултата. При първата си по-опасна атака, в 12-тата минута, домакините излезнаха напред в резултата.  Фабиан Фрей намери по прекрасен начин Дерли Гонзалес и уругваецът с прецизен удар в десния ъгъл вдигна „Санкт Якоб Парк” на крака.

В 33-тата минута Кристиан Тело промуши топката за втори път в мрежата на Порто, но голът бе отменен правилно заради засада.

До края на полувремето не последва нищо интересно пред двете врати, а голмайсторът в срещата Гонзалес бе заменен принудително от Давид Кала в 24-тата минута.

Втората част започна с очакван натиск на гостите, като в 49-тата минута топката се озова в мрежата на швейцарците, но попадението бе отменено от съдията Марк Клатенбърг, заради засада.

До средата на вторите 45 минути Базел започна също да поглежда към вратата на Фабиано и Тело отрпави хубав изстрел в 58-та минута, но стажът на Порто внимаваше и улови кълбото.

Последва силен натиск на швейцарския шампион като с пропуски се отличиха Тело и Оливер Торес.

13 минути преди края на срещата Порто изравни, след като Валтер Самуел игра с ръка в наказателното поле и Марк Клатенбърг показа бялата точка. Зад топката застана Данило и не сбърка за 1:1.

До края на срещата и двата тима опитаха да отбележат победно попадение, но до такова не се стигна и мачът завърши без победител.