Реал Мадрид с минимална победа в Загреб

снимка: realmadrid.com

Отборът на Реал Мадрид започна с минимална победа участието си в Шампионската лига този сезон.

Възпитаниците на Жозе Моуриньо надделяха с 1:0 при гостуването си на Динамо Загреб в среща от група D. Единственото попадение отбеляза Анхел ди Мария в 53-та минута, а „белия балет" доигра двубоя с 10 човека заради изгонването на Марсело.

Моуриньо, който гледа мача от трибуните заради наказание, заложи на познатата си схема и титуляри от началото на сезона.

Реал имаше инициативата в мача и съвсем нормално владееше инициативата в мача. Роналдо не успя да уцели вратата в третата минута. Коентрао също нямаше късме с удар отдалеч.
Карим Бензема пък удари гредата след подаване на Ди Мария. Постепенно положенията се увеличаваха, но гола не падаше. Ди Мария и Йозил не успяха също да преодолеят вратаря Келава.

В началото на втората част Реал стигна до така ценния гол. След няколко хубави паса Ди Мария се озова сам в наказателнотои поле и с хубав диагонален изстрел откри резултата.
Роналдо след това стреля много силно, но вратаря изби. В 75-та минута Марсело се опита да спечели дузпа, но получи втори жълт картон и това още повече уби интригата като домакините нямаха сили за натиск, а Реал се задоволи с минималната победа.

В другата среща от групата Аякс и Лион завърпиха 0:0.