Байерн Мюнхен започна с 2:0 като гост на Виляреал

Байерн Мюнхен започна по великолепен начин участието си в груповата фаза на Шампионската лига след като победи с 2:0 като гост тима на Виляреал.

„Баварците" са много мотивирани тази година след като финала в Шампионската лига ще бъде на техния стадион „Алианц Арена". Попаденията за гостите отбелязаха Тони Кроос и Рафиня, като Байерн владееше инициативата в мача и можеше да бъде по-изразителен.

Хайнкес не можеше да използва Ариен Робен заради травма, но всички останали бяха на линия начело с Марио Гомес, Рибери и Швайнщайгер. Хуан Карлос Гаридо пък заложи на своя тандем Нилмар - Джузепе Роси в нападение.

Байерн започна перфектно мача и откри още в седмата минута. Рибери напредна към отляво и върна към Тони Кроос, който веднага стреля във вратата за 1:0. Постепенно домакините се опитаха да се върнат в мача, но не стигаха до положения пред Мануел Нойер. Единствената опасност дойде от Роси, но немския страж бе на мястото си.

Виляреал разиграваше повече топката в центъра, но трудно можеше да излъже защитата на Байерн. Гостите пък очакваха своя съперник с много бързи контри, които стигаха лесно до опасности. Рафиня оформи крайният резултат в 76-та минута.