Реал Мадрид развали италианската прокоба в Шампионска лига (ВИДЕО)

Рома пропиля куп изгодни шансове да постави под сериозно напрежение Реал Мадрид, след което се сгромоляса на „Сантяго Бернабеу“. „Белия балет“ спечели с 2:0 реванша от осминафиналите в Шампионска лига и развали „италианската прокоба“, за да се класира напред с общ резултат 4:0.

Един Джеко и Мохамед Салах на два пъти изпуснаха чисти положения, за да дадат на Рома заслужен аванс в реванша, а вратарят Кейлор Навас отрази с блестящи намеси точните удари на Алесандро Флоренци и Костас Манолас до 60-ата минута.

Дотогава Реал Мадрид имаше повече брой удари, но те не бяха от толкова опасни ситуации, като всичко се промени с влизането на Лукас Васкес. Той моментално остави следа и асистира на Кристиано Роналдо в 64-ата минута, за да може португалецът да открие резултата с 13-ия си гол в Шампионска лига този сезон.

В 68-ата пък Роналдо асистира в пеналтерията за Хамес Родригес, който с мощен диагонален изстрел подпечата крайния успех на „белия балет“ срещу Рома. Така след осем последователни провала „кралския клуб“ най-накрая елиминира италиански противник в Шампионска лига, а „вълците“ могат да се сърдят само на себе си, че не сътвориха чудо на „Бернабеу“.

В другия двубой от вечерта Волфсбург победи Гент с 1:0 с гол на Андре Шюрле и продължи към четвъртфиналите с общ резултат 3:2.

Срещата започна с повече владение на топката от страна на Реал Мадрид и повече удари, отправени от "белия балет" към вратата на противника. Войчех Шчесни обаче нямаше поводи да се намесва решително, а и най-чистото положение в първия четвърт час бе създадено от "вълците".

Мохамед Салах направи феноменален пробив по десния фланг, елиминирайки двама противници, след което подаде успоредно на линията на наказателното поле за Един Джеко. Той бе непокрит и с поемането се озова очи в очи с Кейлор Навас, но стреля крайно разочароващо на сантиметри от гредата.

Edin Džeko Incredible MISS Real Madrid 0-0 As Romaby EntertainmentLive

В 21-ата минута Шчесни отрази първия опасен изстрел от страна на Лука Модрич, но той бе отправен от около 30 метра (малко по-рано Тони Кроос пробва късмета си от идентична дистанция, но не затрудни особено полския страж).

В 27-ата минута Люка Дин извърши нарушение срещу Данило, но реферът не го отсъди, а в резултат на това Рома организира бърза контра и Джеко с добър пас изведе Салах на стрелкова позиция отдясно в наказателното поле, но египтянинът нацели грешната страна на мрежата.

Mohamed Salah Super 1 on 1 Chance vs Keylor...by jackeddine

120 секунди по-късно Роналдо проби отляво в пеналтерията и стреля по земя, но Шчесни отново беше на мястото си. До края двата тима си размениха по един анемичен удар от изгодна дистанция - първият дело на Хамес, а вторият - на Салах.

Реал започна да мачка съперника си веднага след началото на втората част и Шчесни трябваше първо да пречи на Марсело да отправи удар почти от упор, а след това да спасява след изстрел със странична ножица на Хамес.

Рома обаче отговори с отлична контра и пред Салах се откри най-чистото положение в мача до момента, но той отново не намери очертанията, като този път нямаше дори частично извинение.

В 55-ата и 56-ата минута Навас с две блестящи намеси опази мрежата си, след като първо Алесандро Флоренци, а после и Костас Манолас тестваха уменията на голкипъра, но той удържа общия аванс на тима си непокътнат.

Реал отговори светкавично с бързи три неточни удара на Хамес, Лука Модрич и Роналдо, преди на терена да се появи Лукас Васкес на мястото на Бейл. Васкес веднага остави следа в срещата, след като с прекрасно центриране отдясно позволи на Роналдо да засече в мрежата от чиста позиция в 64-ата минута - 1:0 и 13-ти гол за португалеца в ШЛ този сезон.

Cristiano Ronaldo Goal HD - Real Madrid 1-0 AS...by Gol-Live

Реал реши изхода от двубоя само 4 минути по-късно, когато Роналдо направи пробив през средата на терена и изведе Хамес отляво в наказателното поле, а колумбиецът със силен диагонален изстрел прати кълбото между краката на Шчесни - 2:0.

James Rodriguez Goal Real Madrid 2 - 0 AS Roma...by goals5

Секунди по-късно Рома можеше съвзем да се орезили, след като убийствена контраатака премина през подаване на Хамес за Васкес пред наказателното поле, който пък предостави на тепсия кълбото за Роналдо, но CR7 някак си пропусна от чистата позиция.

В 75-ата минута на терена се появи Франческо Тоти в може би последния си мач от Шампионска лига, като получи овации на крака от публиката на "Бернабеу", както и поздравления от играчи на Реал Мадрид.

Francesco Totti enters in game REAL MADRID VS ROMAby gentaa

В последния опасен момент от мача Диего Пероти уцели гредата с изстрел от десетина метра след центриране отдясно на Салах. В крайна сметка Реал спечели с 2:0 и продължи напред с общ резултат 4:0.