Арсенал категорично спечели преиграването за ФА къп

С голове на Оливие Жиру и Тио Уолкот Арсенал по крайно убедителен начин разгроми с 4:0 Хъл Сити като гост и без проблеми спечели преиграването на срещата от осминафиналите в турнира за ФА къп.

В 41-ата минута Жиру откри резултата и даде важно психологическо предимство на „артилеристите“ точно преди почивката, с което те излязоха далеч по-спокойни и уверени за втората част.

Уолкот първо асистира на Жиру в 71-ата за 0:2, а след това се разписа на два пъти в 77-ата и 88-ата, за да увеличи преднината и да узакони успеха на Арсенал.

„Артилеристите“ допуснаха равенство 0:0 на своя „Емиратс“ в първото издание на дуела, но с разгрома днес заслужиха мястото си на четвъртфиналите, където ще се изправят срещу Уотфорд.

Другите двойки са Рединг – Кристъл Палас, Евертън – Челси и Манчестър Юнайтед – Уест Хам.