Реал Мадрид разгроми колумбийци и спечели трофея "Бернабеу"

Реал Мадрид разгроми колумбийския Милионариос с 8:0 и спечели 34-ото издание на трофея "Сантяго Бернабеу", който бе в чест на легендата на "кралския клуб" Алфредо Ди Стефано. За мадридчани това бе осма поредна титла в надпреварата, както и трета поредна победа през този сезон, като те остават непобедени на своя стадион.

Въпреки че наставникът на "белия балет" Жозе Моуриньо бе дал почивка на голяма част от титулярите си, Реал не срещна никакви проблеми и превърна срещата в голова фиеста.

С хеттрик се отличи Кака (14', 38', 60'), по два гола реализираха Хосе Кайехон (23', 68') и Мората (32', 36'), а едно попадение добави Карим Бензема (78'). За играч на мача съвсем заслужено бе избран Кака, който се превърна в първия футболист с хеттрик в този турнир.

Срещата започна с тотална доминация на домакините и Гонзало Игуаин можеше да открие резултата още в 5-ата минута, когато нацели греда. Първият гол обаче не закъсня и Кака бе точен в 14-ата минута, възползвайки се от пас на Игуаин.

Хосе Кайехон удвои след 23 минути игра, а младокът Мората направи резултата класически в 32-ата минута. Четири минути по-късно отново той бе точен за 4:0, а малко след това Кака отбеляза втория си гол в мача за 5:0.

След почивката във вратата на Милионариос паднаха още три гола. Първо Кака оформи своя хеттрик след час игра, реализирайки от дузпа, а след това Кайехон вкара за втори път в 68-ата минута. Крайното 8:0 бе оформено от Карим Бензема в 78-ата минута.