Хановер отвя Нюрнберг и излезе трети в Германия

Нападателят от Кот д'Ивоар Дидие Я Конан вкара два гола за Хановер при убедителната победа с 4:1 над Нюрнберг, която изкачи северняците на 3-о място в класирането, предаде БТА. В същото време Хамбургер поне временно напусна зоната на изпадащите след равенство 2:2 с Борусия Мьонхенгладбах, което домакините постигнаха в добавеното време.

Аугсбург пък остана на последната 18-а позиция след домакинско поражение с 1:3 от Леверкузен, а точно пред тях е Щутгарт, който също се срути у дома - 0:3 от Хофенхайм. Вердер също победи като гост - 2:1 във Фрайбург.

Начело в класирането е Байерн Мюнхен с пълен актив от 15 точки след 5-те изиграни кръга, следван от Айнтрахт с 13, който вчера за първи път от началото на сезона не победи - 3:3 срещу защитаващия титлата си Борусия (Дортмунд). Хановер е 3-и с 10 точки, изпреварвайки Шалке само по голова разлика.

Дидие Я Конан вкара двата си гола в началото на второто полувреме, като преди това Ларс Щиндъл в 21-ата минута и Саболч Хущи в 29-ата дадоха аванс на домакините от Хановер. Огромна заслуга за победата им обаче има и защитникът на гостите Пер Нилсон, който направи ужасяващи грешки при попаденията на Хущи и при второто на Я Конан. Освен че вкара един, унгарският халф имаше участие в атаките за още две от попаденията на своите.

Рафаел ван дер Ваарт вкара първото си попадение след завръщането в Хамбург, но пък пропусна дузпа и така реално попречи на своя отбор да спечели при гостуването на Борусия Мьонхенгладбах. Той откри резултата в 23-ата минута от воле с левия крак, но в 54-ата изтърва дузпа, нацелвайки страничната греда. Алваро Домингес изравни за "зелено-черните" в 92-ата минута на срещата, след като засече центриране на Хуан Аранго.

Австрийският защитник Мартин Щранцъл изравни за 1:1 в 39-ата минута, но на повторенията се видя, че реферът неправилно е зачел попадението. Преди удара му с глава, с който бележи гола, той извършва нарушение срещу Хайко Вестерман. В последната минута на първото полувреме лятната покупка и голмайстор на полското първенство Артьомс Рудневс изравни след подаване на друго ново попълнение - Милан Бадел от Динамо (Загреб), а Щранцъл беше отстранен заради нарушение срещу Иво Иличевич, но дузпата беше пропусната от Ван дер Ваарт.

С три гола още до почивката Байер Леверкузен си гарантира победата над Аугсбург с 3:1. Щефан Кислинг откри резултата в 7-ата минута, Филип Волшайд удвои в 39-ата, а Андре Шюрле направи 3:0 в 45-ата, като през втората част домакините върнаха едно почетно попадение чрез Тобиас Вернер. Те обаче си остават на последното 18-о място само с 1 точка.

Малко по-нагоре с 2 точки е отборът на Щутгарт, който безславно отстъпи у дома на Хофенхайм с 0:3. Такеши Усаи откри в 5-ата минута след индивидуален пробив, след като с дрибъл елиминира петима бранители на домакините. Хоселу и Фабиан Джонсън вкараха другите два гола през второто полувреме.