Реал Мадрид разби с 6:2 Динамо Загреб в отсъствието на Роналдо

Отборът на Реал Мадрид постигна категорична победа с 6:2 над тима на Динамо Загреб в среща от група D на Шампионската лига. С този резултата възпитаниците на Моуриньо си осигуриха първото място в групата и ще очакват спокойно жребия за 1/8 финалите в турнира.

В другата среща от тази група Лион и Аякс направиха второ нулево реми 0:0. В класирането Аякс има 8 точки и приема в последния кръг отбора на Реал Мадрид. Лион пък е с пет точки и гостува на Динамо Загреб в следващия мач.

Жозе Моуриньо даде почивка на Кристиано Роналдо, Сами Кедира и Пепе. Дебют като титуляр пък записа Нури Шахин, който бе контузен от началото на сезона.

Реал просто сгъна на четири своя съперник още в първите 20 минути. Футболистите на Моуриньо поведоха с 4:0 в 20-та минута, като с това подобриха нов рекорд и са единствения тим вкарвал четири гола в първите 20 минути в мач от Шампионската лига.

Дори Реал вкара първите си три гола до 9-та минута, което означаваше гол на всеки три минути. Още във втората минута след подаване на Йозил, Бензема се озова на добра позиция и откри резултата. След само четири минути Калехон с удар от границата на наказателното поле покачи на 2:0.

В 9-та минута Ласана Диара напредна по десния флан и стреля опасно, но отбитата топка попадна в Игуаин, който без проблеми направи резултата класически

В 20-та минута Йозил се оказа на точното място след акция на Игуаин и покачи на 4:0.
Второто полувреме започна по същия начин и младока Калехон покачи резултата на 5:0. Малко по-късно Карим Бензема отбеляза втория си гол в мача за 6:2.

Домакините намалиха оборотите и се пазеха за предстоящите си мачове в Примера Дивисион. Това даде шанс на гостите да отбележат две попадения в 81-та минута. Първит бе дело на Бекирай в 81-та минута, докато в продължението на мача резервата Томачек оформи крайното 2:6.