Байерн си гарантира първото място в група А след лесна победа над Виляреал

Байерн Мюнхен записа четвъртата си победа в груповата фаза на Шампионската лига, след като се наложи с 3:1 над гостуващия на „Алианц Арена" тим на Виляреал в мач от група А на турнира. С два гола за Байерн се отчете Франк Рибери (3', 69'), а третият отбеляза Марио Гомес (24'). Почетното попадение за „жълтата подводница" пък бе дело на Джонатан Де Гузман в 50-та минута.

Срещата започна по възможно най-добрия начин за баварците, които откриха резултата още в 3-та минута, а точен бе Франк Рибери, който се възползва от чудесен пас на Тони Кроос и с премерен изстрел матира вратаря на Виляреал Диего Лопес.

Футболистите на Байерн продължиха да нападат, а пропуски направиха Анатолий Тимошчук и Ариен Робен. Така се стигна до 23-та минута, когато защитата на „жълтата подводница" отново капитулира. Тимошчук отправи страховит удар от дистанция, топката срещна гредата, след което попадна в Марио Гомес и голмайсторът на Байерн отблизо удвои преднината на домакините.

Виляреал заигра по-активно в края на първото полувреме, но единствените опасности, които гостите успяха да създадат, бяха два изстрела от далечно разстояние, които не притесниха Мануел Нойер.

След почивката картината на терена не се промени - Байерн доминираше, а Виляреал предимно се защитаваше и разчиташе на контраатаки. При една от тях обаче „жълтата подводница" успя да намали резултата. В 50-та минута Жоан Ориол проби по лявото крило и центрира в наказателното поле, където Джонатан Де Гусман засече топката от воле за 2:1.

Байерн отговори с два пропуска в 55' и 56-та минута. Първо Робен напредна по дясното крило и центрира в наказателното поле, където Франк Рибери засече топката с атрактивна странична ножица, но изстрелът му не намери очертанията на вратата. В следващата атака на баварците отново Робен центрира, а Рибери стреля с глава, но пак встрани от вратата.

Така се стигна до 69-та минута, когато Франк Рибери възстанови преднината от два гола на Байерн. Французинът не остави шансове на Диего Лопес с удар от точката на дузпата след центриране на Тони Кроос.

До края на мача темпото на игра спадна, отчасти и заради смените, които двамата треньори извършиха, като отборите доиграваха мача. В крайна сметка до нови попадения в срещата не се стигна и Байерн се поздрави с победата.

След този успех баварците събраха 13 точки, с които са недостижими на първото място в групата. Виляреал пък остава без спечелена точка до момента след пет поредни загуби.