Реал Мадрид отново беше изненадан от Валенсия на "Сантяго Бернабеу"

Реал Мадрид започна по изключително лош начин защитата на титлата си в Примера дивисион, след като тази вечер на „Сантяго Бернабеу" завърши 1:1 с един от най-силните отбори в Испания след Барса и „кралския клуб" - Валенсия.

Началото на срещата беше отлично, след като още в 10-ата минута „белия балет" поведе след гол на Игуайн, но в края на полувремето Хонас изравни след грешка на защитниците на Реал и ужасяващ сблъсък на Пепе и Касияс.

През втората част на два пъти гредите спасиха Валенсия, а Алвеш изигра пореден страхотен мач срещу колоса от столицата Мадрид.

По този начин "прилепите" за втори пореден път изненада Реал у дома, след като през миналия сезон през април направи 0:0 със своя именит съперник на собствения му стадион. Освен това още тази вечер Барселона може да дръпне с две точки пред шампионите, ако спечели срещата си срещу Реал Сосиедад.

От самото начало на срещата контролът върху мача принадлежеше на Реал Мадрид, а във 2-ата минута Кристиано Роналдо напомни за себе си - той получи топката на лявото крило, премина леко през Матю и стреля мощно с десния крак, но за съжаление на публиката на стадиона - неточно. След него пък Ди Мария пробва своя късмет, но и този път топката мина встрани от вратата на Алвеш.

В 10-ата минута обаче дойде моментът на Гонсало Игуаин. Анхел Ди Мария подаде по страхотен начин към Пепита, който се озова очи в очи с Алвеш. Първоте му два опита обаче няха парирани, но при третият аржентинецът не остави никакви шансове на стража и с мощен удар под горната греда отбеляза първото попадение за Реал за новия сезон.

Реал продължи да е господар на терена, като в 22-ата минута Чаби Алонсо беше близо до гол, след като се озова на чудесна позиция в наказателното поле, но от малък ъгъл стреля мощно, а топката профуча на сантиметри от гредата.

В 27-ата минута пък Валенсия имаше първия си шанс за гол, след като Фегули изскочи сам срещу вратаря. Касияс обаче се намеси чудесно, а при добавката отново спаси своите от сигурен гол. След това пък беше отсъдена засада на Фегули.

Реал продължи с натиска си, а в 34-ата минута последва нов пропуск. Игуайн край тъчлинията свали с глава към Роналдо, който веднага изведе по крилото Коентрао, който обаче се засуети, съкрати си ъгъла и позволи на Алвеш да спаси удара му.

Въпреки че играеше по-добре от своя съперник, в 42-ата минута столичани бяха шокирани от своя гост. След изпълнение на пряк свободен удар Коста центрира опасно в наказателното поле, Хонас изпревари всички, а Касияс и Пепе се удариха глава в глава - топката се озова в мрежата, а двамата футболисти на "белия балет" лежаха на тревата.

На почивката и двамата получиха медицинска помощ, като се очакваше Касияс да излезе, но той продължи, а Пепе беше заменен от Раул Албиол.

От самото начало Реал Мадрид натисна в търсене на втори гол, но той така и не идваше. В 51-ата минута Алонсо центрира чудесно към Албиол, който насочи топката в обратния ъгъл на вратата, но Алвеш с веща намеса успя да избие, а след това бе отсъдена засада.

3 минути по-късно пък Йозил направи страхотен пробив отдясно на нападението и пусна фантастичен пас към Ди Мария на границата на наказателното поле. Той финтира двама защитници, но ударът му мина встрани от вратата - поредно пропиляно положение.

На терена дори се появи Бензема на мястото на Ласана Диара, като Реал започна да атакува масирано, но до гол не се стигаше, а Ди Мария и Игуайн се отчетоха с пропуски. Най-доброто положение пък беше за нападателя, който се възползва чудесно от центриране на Коентрао и с глава насочи топката към вратата, но тя кацна на горната греда - малшанс и все още 1:1.

Бензема пък в 72-ата минута получи чудесна топка в наказателното поле, финтира защитник и си нагласи топката на десния крак, но ударът му срещна дясната греда на вратата на Валенсия - пореден пропуск за шампионите.

Шампионите се хвърлиха в бясни атаки, но до чисто голово положение не се стигаше. Кристиано Роналдо пък съвсем се загуби и по никакъв начин не показа, че се намира във форма в началото на сезона. Бензема и Игуайн до последно се опитваха да променят развоя на събитията на терена, но това така и не се случи. Единственото по-сериозно положение бе пропиляно от Кайехон, чийто удар беше брилянтно отразен в корнер от феноменалния в този мач Алвеш.