Давид Вия се завърна с гол във фиеста с марка "Барса"

снимка: Guliver/Getty Images

Барселона не прояви милост още в 1-ия кръг на новия сезон от Примера дивисион и разгроми Реал Сосиедад с 5:1 пред препълнения „Камп Ноу".

Лионел Меси напомни за великолепните си качества с 2 попадения в полза на каталунците, а Карлес Пуйол и Педро Родригес добавиха по 1 гол в актива на Барса, но вечерта принадлежеше на друг герой на „блауграна".

В 76-ата минута „Камп Ноу" избухна в аплодисменти в чест на завърналия се в игра Давид Вия, който вече е напълно възстановен от тежката контузия, която получи на финала на Световното клубно първенство миналия сезон.

Самото му появяване на терена просълзи привържениците, а в 84-ата минута точният му удар фиксира крайнот 5:1 и уреди нова порция нестихващи аплодисменти.

Така Барса дръпна светкавично с 2 точки пред шампиона Реал Мадрид, който имаше доста по-тежка задача в първото си домакинство - „белия балет" направи 1:1 с Валенсия.

Още в 4-ата минута трибуните на стадиона обсипаха с овации любимците си, защото резултатът бе открит от Пуйол, който с глава засече в долния ляв ъгъл топката и не остави шансове на вратаря Клаудио Браво - 1:0.

Шоуто обаче нямаше намерение да спира, а гостите показаха зъбите си сякаш твърде рано - в 9-ата минута Кастро с бомбен шут прониза мрежата на Виктор Валдес и изравни на 1:1.

След 120 секунди трикратният кавалер на Златната топка Лео Меси пое контрола върху кормилото и с пробив на малка дистанция между двама противници си осигури позиция за стрелба, след което последва точния изстрел за 2:1.

Кристиан Тейо асистира на аржентинския магьосник в 14-ата минута, за да може Меси да разпечата мрежата на противника за втори път и набързо да осигури комфортен аванс на домакините - 3:1.

Фиестата на Барса до почивката не спря и ново прекрасно подаване на Тейо отляво този път намери непокрития Педро Родригес, който на далечната греда с елегантно воле матира Клаудио Браво за 4:1.

Натискът на домакините с лекота им носеше нови чисти положения и след паузата, но този път Меси направи два пропуска и не успя да оформи първия си хеттрик за 2012/2013. Каталунците обаче сякаш бяха чакали Давид Вия да се появи в игра, за да нанижат още едно попадение на безпомощните си гости.

Андрес Иниеста направи много красиво двойно подаване с Вия на левия фланг, нахлу в пеналтерията и след това върна към нападателя, който с левия си крак от въздуха с лекота прати топката в горния ляв ъгъл за краното 5:1.