Реал Мадрид не усети липсата на Роналдо

Реал Мадрид надви Реал Сосиедад с категоричното 4:0 като гост на "Аноета" и запази дистанцията от три точки до първото място.

Бившият футболист на баските Асиер Ияраменди, който през лятото дойде в Мадрид за сумата от 35 милиона евро даде аванс на "кралския клуб" в последната минута на първата част с гол още при завръщането си на "Аноета". През второто полувреме голове на Гарет Бейл в 67-а, Пепе в 85-а и Алваро Мората в 88-а минута отказаха домакините и донесоха успеха на Карло Анчелоти и компания.

Така Реал остава на трето място с актив от 76-точки, а пред столичани са Барселона със 78 и Атлетико (Мадрид) със 79 пункта. Реал Сосиедад пък остава на шесто място с 50 точки и е на цели шест от четвъртата позиция, даваща право на участие в Шампионската лига.

Победата за "белия балет" тази вечер бе изключително важна, тъй като на практика това бе последното тежко гостуване на тима до края на шампионата. През миналия сезон Реал Мадрид направи равенство 3:3 и постигна трудна победа с 4:3 в двата си мача срещу Реал Сосиедад.

Така столичани могат да се поздравят с титлата при победи до края, стига Атлетико и Барселона да сбъркат поне два пъти. Важно условие обаче е, че двата тима се срещат един срещу друг в последния кръг от Примера Дивисион.

Иначе тази вечер Реал имаше известни трудности в началото на двубоя, когато домакините от Сан Себастиан бяха по-активният отбор. След 30-а минута обаче гостите се събудиха и до края на полувремето успяха да поведат. През втората част те видимо бяха по-класният отбор на терена и заслужено си тръгнаха с трите точки.

4077881

Големият отсъстващ от състава на Реам Мадрид бе Кристиано Роналдо, който получи почивка от Карло Анчелоти. На негово място сред титулярите започна Иско, докато Асиер Ияраменди замени Анхел ди Мария. Шаби Алонсо бе другият бивш футболист на Реал Сосиедад, който отново стъпи на "Аноета", а Начо Фернандес стартира отляво в отбраната на "кралете".

В състава на домакините треньора Ягоба Арасате направи три промени в сравнение с тима, който направи 1:1 с Осасуна преди шест дни. Аут от единайсеторката останаха Алберто де ла Беа, Чори Кастро и Иманол Агирече, а на тяхно място започнаха Хосе Анхел, Антоан Гризман и Серхио Каналес, за който вечерта бе по-специална, тъй като е бивш футболист на Реал Мадрид.

В първите минути на срещата Реал Сосиедад бе по-активният тим на терена. Карлос Вела и Горка Елустондо създадоха напрежение пред Диего Лопес, но отбраната на мадридчани се справи с опасните ситуации.

4077878

В 15-а минута Карлос Вела засече с глава центриране от корнер, но Диего Лопес показа страхотен рефлекс и спаси. При ситуацията страничният рефер вдигна флага си за засада, но на повторенията се видя, че такава няма.

Шест минути по-късно баските бяха изключително близо до това да открият резултата. Карлос Вела сложи топката на главата на Антоан Гризман, но ударът на нападателя прелетя съвсем близо до гредата и двете нули се запазиха.

Реал Мадрид показа по-хубави неща в края на полувремето и в последната минута на редовното време изравни. Малко преди това топката срещна ръката на Асиер Ияраменди в наказателното поле след шут  Антоан Гризман, но тя бе плътно до тялото и за дузпа не можеше да става въпрос.

Иначе в 45 минута самият Ияраменди даде аванс на "белия балет". Клаудио Браво отрази шут на Карим Бензема, топката попадна у полузащитника и той вкара за 1:0, като показа уважение към бившия си тим и не отпразнува гола си.

4077882

През втората част обаче играта на Реал Мадрид се промени и гостите разпиляха своя противник. Три минути след подновяването на играта Серхио Рамос удари греда, а в 65-а минута същото стори и Карим Бензема след далечен изстрел.

Вторият гол обаче се печеше и падна само две минути по-късно. Тогава стражът на баските Карлос Вела сгреши фатално като подаде топката на Гарет Бейл и той с шут от близо 30 метра доближи Реал до победата с втори гол.

Футболистите на Реал Сосиедад тръгнаха в атака, за да опитат да се върнат в мача, но вместо това получиха нови два гола. В 85-а минута Серхио Рамос свали с глава центриране от корнер за Пепе, който се разписа, правейки резултата 3:0.

Точка на спора сложи резервата Алваро Мората две минути преди да изтече редовното време. Друга футболист влязал като резерва - Анхел ди Мария асистира на младока, който проби и с премерен шут не остави шансове на Вела за 4:0.