И първата дузпа за сезона не спаси Интер

Дори първата отсъдена дузпа в полза на Интер през този сезон в Серия А не помогна на „нерадзурите“ да зарадват изстрадалите си фенове на стадион „Джузепе Меаца“. Възпитаниците на Валтер Мацари за пореден път през настоящата кампания се провалиха в опита си да задържат преднина в резултата и допуснаха равенство 2:2 като домакин на непретенциозния Болоня.

Това е второ поредно реми с това голово съотношение, след като миналият кръг Интер пропиля аванс от два чисти гола при визитата си на Ливорно. Днес пък Мауро Икарди на два пъти даваше преднина на домакините, но Болоня успя да изравни и да спаси точката на „Меаца“.

В 85-ата минута пък Диего Милито пропусна да реализира първата отсъдена дузпа за „нерадзурите“ през сезона и се превърна в антигерой за своя отбор. Гостите също могат да съжаляват за пропуснатия успех, защото при последната си контраатака в продължението Роберт Акуафреска изпусна да отбележи 3-ти гол на празна врата след добавка при спасяване на Самир Ханданович.

4077889Интер можеше да се изравни по точки с Фиорентина и дори да измести „виолетовите“ от 4-ата позиция заради по-добрите си показатели в преките двубои, но сега остава на 5-то място с 50 пункта – 2 по-малко от „Ла Виола“, които утре от 16 часа приемат Фиорентина.

Болоня е 17-ти – точно над чертата на изпадащите и вече има 27 точки.

Интер започна мача отлично и още в 6-ата минута поведе в резултата чрез Икарди, който засече по ефектен начин центриране на Юто Нагатомо – 1:0. Първото полувреме протече на много бързи обороти и двата отбора не спираха да редуват атаки към противниковата врата.

Гостите от Болоня изравниха заслужено в 35-ата минута чрез Микеле Пациенца, който се възползва от избита от Ханданович и с премерен изстрел от 15-ина метра прати кълбото в мрежата за 1:1.

В 63-ата минута Интер отново поведе след великолепен шут на Икарди, който финтира защитник в наказателното поле и с красив диагонален изстрел насочи топката в горния ляв ъгъл за 2:1.

Панайотис Коне 10 минути по-късно се възползва от разбъркване в пеналтерията на домакините и бавни реакции на защитниците в „черно-синьо“, за да възстанови равенството за втори път – 2:2.

4077888

Родриго Паласио получи хубав пас от Икарди в 85-ата минута и бе повален в наказателното поле – първа дузпа за Интер през сезона, която обаче бе пропусната от влезлия като резерва Диего Милито.

Роберт Акуафреска също направи фрапантен пропуск и един от най-приятните за гледане мачове в Серия А през кампанията завърши наравно 2:2, като феновете на „Меаца“ изпратиха с освирквания домакините.