Реал Мадрид не сбърка в дебюта на Лукас Силва (ВИДЕО)

снимка: marca.com

Новото попълнение Лукас Силва записа официален дебют за Реал Мадрид, а "кралския клуб" отговори с победа на тежкия разгром от Атлетико през миналия уикенд.

Днес "лос меренгес" посрещнаха Депортиво Ла Коруня и спечелиха с 2:0 двубоя от 23-и кръг на Примера Дивисион, като точни за победителите бяха Иско и Карим Бензема.

Лукас Силва пък се появи на терена след почивката, заменяйки Асиер Ияраменди и превръщайки се в 22-ия бразилец до момента, обличал екипа на европейския клубен шампион.

Реал Мадрид на два пъти тресна и гредата чрез Кристиано Роналдо и Гарет Бейл, докато веднъж това сториха и гостите, след като Селсо Борхес нямаше шанс да отбележи.

Така "белите" записаха 19-и успех за кампанията и събраха актив от 57 точки, дръпвайки с четири пред втория Барселона. Каталунците обаче все още не са изиграли своето домакинство на Леванте утре вечер. Депортиво от своя страна остава на 12-а позиция с актив от 24 точки на сметката си.

Карло Анчелоти отново стартира с Кристиано Роналдо, Карим Бензема и Гарет Бейл в предни позиции, докато Тони Кроос, Асиер Ияраменди и Иско започнаха в средата на терена. Марсело, Варан, Начо и Арбелоа пък бяха наредени в отбрана пред капитана Икер Касияс.

Депортиво разчиташе на Ориол Риера в ролята на острие, докато Куенка, Иван Кавалейро и Лукас Перес атакуваха от втора позиция. Алекс Бергантиньос и Селсо Борхес оформиха двойка вътрешни халфове в схемата на галисийците.

Гостите от Ла Коруня изненадващо стартираха двубоя на високи обороти, като Депортиво не бе много далеч от откриване на резултата. Още в 6' Исаак Куенка разигра на двойно с Перес и успя да стреля, но Касияс бе на мястото си. Минута по-късно отново Куенка застраши вратата на Реал, но ударът му излезе в аут.

Реал Мадрид пък отговори подобаващо с два силни изстрела, които разтресоха напречната греда. Първо Кристиано Роналдо нямаше шанс да отбележи, а малко след това и Гарет Бейл нацели горния стълб зад вратаря Фабрисио.

Резултатът на „Бернабеу“ все пак бе открит в 22', когато Иско разпечата вратата на галисийците. Кристиано Роналдо на два пъти се размина на около метър от голлинията, преди кълбото да бъде върнато към Иско. №23 на „лос меренгес“ стреля техчнично с десния крак и завъртя топката в един от ъглите зад Фабрисио – 1:0. В 30' за пореден път Куенка опита да отбележи за Депор, но бившият футболист на Барселона стреля в аут.

В началото на втората част трибуните на „Бернабеу“ замлъкнаха за части от секундата, защото гостите от Ла Коруня също треснаха гредата. Селсо Борхес удари един от стълбовете след подаване на Кавалейро, а секунди по-късно Касияс трябваше да спасява след изстрел на Ориол Риера. В 62' Кристиано Роналдо получи шанс да стреля от пряк свободен удар, но португалецът бе неточен от изгодна позиция.

Двадесет минути преди края Карло Анчелоти погледна към своята резервна скамейка, а зимното попълнение Лукас Силва получи възможност да запише дебют с бялата фланелка. Бразилецът замени Асиер Ияраменди в средната линия на Реал и получи овации от трибуните на „Бернабеу“.

Две минути по-късно „лос меренгес“ успяха и да удвоят преднината си. Кристиано Роналдо се отчете с десетата си асистенция за кампанията, а Карим Бензема с технично докосване преодоля Фабрисио, бележейки за 2:0 в полза на домакините.

Мачът навлезе във финалните си десет минути, като по нищо не изглеждаше, че Реал Мадрид ще изпусне успеха. В 84' Гарет Бейл стреля хубаво от статично положение, но Фабрисио съумя да боксира. Три минути по-късно резервата Хесе настигна топката и съумя да намери Роналдо, но изстрелът на "седмицата" премина на сантиметри покрай страничната греда.