Фиорентина мина и през Сасуоло, окупира топ 4 (ВИДЕО)

Фиорентина продължи възходящото си представяне в Серия А и записа впечатляващ успех с 3:1 като гост на Сасуоло в битката на два от отборите в най-добра форма в Калчото. „Виолетовите“ се укрепиха на 4-та позиция в класирането и отново зарадваха окото с резултатен двубой, като вече имат само едно поражение в последните си 12 мача от първенството.

Фиорентина с 38 точки се намира на 4-то място и дори да бъде изравнен по актив от Сампдория утре, ще остане на възловата позиция заради далеч по-добрата си голова разлика. Сасуоло пък остава с 29 пункта на 12-то място, след като записа третото си домакинско поражение и първото от 28-ми септември, когато отстъпи с 0:1 на Наполи.

Привлеченият под наем от Челси Мохамед Салах изигра втори последователен силен мач с екипа на „виолетовите“ и отбеляза първия си гол за новия отбор в 30-ата минута, възползвайки се от подаване на Кума Бабакар.

Салах е шеснайстият различен футболист, който се разписва за „Ла Виола“ в Серия А, с което той подчерта лидерството на тима по този показател.

Само 120 секунди по-късно ролите се размениха и Салах асистира на Бабакар за втория гол в срещата в полза на Фиорентина, като защитата на Сасуоло бе тотално надиграна от комбинацията между двамата футболисти, а завършващият удар на сенегалеца бе безпощаден – 0:2.

В 62-ата минута Бабакар отбеляза втория си гол в мача и увеличи аванса на „Ла Виола“ на 0:3, след като топката не бе изчистена по най-добрия начин от бранителите на домакините при защита на корнер и попадна в Давид Писаро. Той я върна в наказателното поле и Бабакар избяга от капана на засадата, за да се разпише хладнокръвно за втори път в мача.

В 67-ата минута Алесандро Диаманти загуби топката в полза на Франческо Манянели, който с пас почти от центъра сложи кълбото на главата на Доменико Берарди и нападателят не сгреши от изгодната позиция – 1:3.

Завръщането на Берарди, Симоне Дзадза и Никола Санзоне обаче не помогна на Сасуоло да избегне поражението срещу летящия високо Фиорентина. „Виолетовите“ постигнаха втори пореден успех като гост на съперника, след като в последните им две срещи във Флоренция се бяха получили резултати 0:0 и 3:4 през 2014-та година.