Реал Мадрид не пожали Шалке и на реванша

Реал Мадрид победи Шалке 04 с 3:1 в мач реванш от осминафиналите на Шампионската лига. В първия двубой мадридчани удариха своя съперник с повече от категоричното 6:1 насред "Фелтинс Арена" и сега само затвърдиха успеха си.

Два гола за домакините на "Сантяго Бернабеу" отбеляза Кристиано Роналдо, с което той се изравни с Ференц Пушкаш на четвъртото място сред топ реализаторите на "кралския клуб". Двамата имат по 242 попадения за тима. Третият гол пък бе дело на Алваро Мората - негов дебютен в Шампионската лига. За Шалке се разписа Тим Хоогланд, който дори изравни резултата през първата част, но това се оказа недостатъчно за нещо повече.

Така с общ резултат 9:1 Реал Мадрид направи нова стъпка към мечтаната десета титла в надпреварата и ще чака съперника си на четвъртфиналите.

"Кралскосините" дойдоха в Испания с амбицията да измият срама от първия двубой и да напуснат турнира с високо вдигнати глави. Ако тази вечер те бяха победили щяха да се превърнат в едва вторият немски отбор след Байерн (Мюнхен), постигал това на "Сантяго Бернабеу".

В "Белия балет" обаче не мислеха така. Тимът бе в серия от 30 мача без загуба и бе спечелил 18 от последните 20 срещи, така че задачата на гостите изглеждаше изключително трудна.

С оглед на резултата от първия мач двубоят не беше кой знае колко високо темпо. Първото полувреме бе по-равностойно. В 21-та минута домакините поведоха чрез Кристиано Роналдо, който засече подаване на Гарет Бейл, а десет минути по-късно гостите изравниха чрез Тим Хоогланд. До края на полувремето те имаха няколко добри възможности дори да поведат, но не се възползваха.

През втората част на терена имаше само един отбор - този на Реал Мадирд. "Белия балет" вдигна темпото след 75-а минита и с попаденията на Роналдо и Мората стигна до победата. Освен двете попадения португалецът удари и две греди, а единственото неприятно за Карло Анчелоти от мача бе контузията на Хесе.

4073830

Очаквано на вратата на Реал Мадирд застана Икер Касияс, който пази в мачовете от Шампионската лига. От състава заради контузия отпадна Карим Бензема, но въпреки солидната преднина Кристиано Роналдо започна титуляр. Компания му правеха още младите Алваро Мората и Хесе. Шанс за изява получиха и други футболисти, които не играят толкова често като Асие Ияраменди и Начо.

За Шалке 04 аут бе Кристиян Фукс, както и Джеферсън Фарфан, който е контузен, Атаката поведе Клаас-Ян Хунтелаар. Извън титулярите останаха Кевин-Принс Боатенг и Леон Горецка, а за сметка на това сред 11-те стартираха Каан Айхан и Макс Майер.

4073840

Срещата започна много неприятно за домакините. Още преди да са изминали три минути игра Сеад Коласинац влезе остро в краката на Хесе Родригес и младият нападател получи травма. Той бе изнесен на носилка, а на негово място се появи Гарет Бейл.

Иначе началните минути на двубоя не се отличаваха не се отличаваха с особено високо темпо, но това се очакваше с оглед на резултата от първия мач. В 21-а минута обаче Реал Мадрид откри резултата. Алваро Мората подаде на Бейл вдясно по атаката, който пусна ниска топка към Кристиано Роналдо в наказателното поле и португалецът нямаше проблеми да я засече във вратата на Ралф Феерман за 1:0 - 241-ви гол на Роналдо с екипа на Реал.

4073832

Атаките на домакините продължиха и в 27-а минута Бейл настигна една топка по десния фланг, изпревари Жоел Матип и намери Мората в наказателното поле, но нападателят не успя да отиграе качествено, за да удвои преднината на Реал Мадрид.

Десет минути след като получи попадение във вратата си, Шалке 04 успя да изравни. Тим Хоогланд пробва шут от близо 30 метра, топката срещна крака на Серхио Рамос и не остави шансове за Икер Касияс - 1:1.

4073843

След гола Шалке погледна по-сериозно към вратата на мадридчани и пет минути преди края на първото полувреме можеше да поведе в резултата. Макс Майер даде чудесен пас на Клаас-Ян Хунтелаар, извеждайки го срещу Икер Касияс, но за свое и на съотборниците си нещастие, холандецът бе неточен.

В продължението на първата част "кралскосините" направиха още една много добра атака. Макс Майер се отличи с извеждащо подаване към Юлиан Дракслер, той нахлу в наказателното поле, но Начо успя да го блокира с шпагат. Все пак футболистът на Шалке запази топката и я върна към Хунтелаар, но той стреля лошо и неточно от границата на наказателното поле.

4073844

Най-доброто положение за "кралския клуб" до почивката бе в 35-а минута, когато Роналдо изведе с пета Мората срещу Ралф Феерман, но стражът на гостите спаси.

Самият Роналдо можеше да даде аванс на своя тим пет минути след подновяването на играта. Асиер Ияраменди центрира отляво, Серхо Рамос свали с глава към носителя на Златната топка, но Ферман отново бе на мястото си, за да запази резултата.

В първата половина на второто полувреме Шалке изпитваше сериозни трудности да стигне до някакви сериозни опасности пред Икер Касияс. Реал Мадрид бе много по-активният тим и търсеше втори гол. Петнайсетина минути преди края на двубоя играчите на Карло Анчелоти вдигнаха темпото и набързо нанизаха две попадения във вратата на Шалке.

4073851

Първо в 74-а Бейл отне една топка в центрира на терена и намери Кристиано Роналдо. Нападателят преодоля двама противникови бранители и с прецизен шут заби топката в долния десен ъгъл на Ферман за 2:1. Това бе 242-ия гол на португалеца за Реал, с който той изравни постижението на Ференц Пушкаш и се нареди на четвърто място сред голмайсторите в историята на Реал Мадрид.

Освен това португалският национал вече има 13 попадения в Шампионската лига през този сезон, с което подобри постижението си от миналата година.

4073833

60 секунди по-късно лошо отиграване на Матип даде възможност на домакините да направят контраатака. Топката достигна до Роналдо, който шутира, но уцели напречната греда. На точното място обаче се оказа Алваро Мората, който довкара, за да отбележи първия си гол в Шампионската лига.

До края на двубоя Реал Мадрид бе господар на терена, а в 83-а минута Роналдо удари втора греда и не успя да завърши двубоя с хеттрик.