Реал Мадрид наказа неопитния Лудогорец в младежката Шампионска лига

Младежкият тима до 19 години на Лудогорец не успя да се справи с тежката задача срещу връстниците си от Реал Мадрид, като „орлите“ загубиха с 0:3 от своя съперник във втория кръг от младежката Шампионска лига.

Седрес (18) и Ласо (52, 90) вкараха попаденията за „кралския клуб“, като особено Ласо беше изключително активен и показа заложби, че може да се включи скоро и в първия отбор на европейския клубен шампион.

Лудогорец пък игра далеч по-добре от първата си среща, която загуби с 0:4 от Ливърпул в Англия. „Зелените“ дори можеха да се разпишат, ако не бяха пропуските на Цвятков и Александров.

Реал Мадрид почна по-добре срещата и имаше изцяло превъзходство, особено в първата половина на първото полувреме. Ласо и Борха бяха изключително активни, но въпреки това Господинов не беше застрашен серизно.

Все пак в 19' резултатът беше открит след грешка в защитата. По дясното крило Фернандес атакува отлично и центрира към далечната греда, където Седрес закова от воле в горния ляв ъгъл – 0:1.

На свой ред домакините можеха да открият своята сметка в турнира единствената си атака през първото полувреме. Цвятковски изскочи сам срещу Оливерос, но успя да спаси удара на крилото на „орлите“.

До края на полувремето „кралете“ пропуснаха да стигнат до нов гол, след като Ласо продължи с пропуските си.

Началото на второто полувреме не беше различно и с гол в 52' Реал Мадрид реши всичко. Ласо беше изведен сам срещу Господинов и без проблем плъзна топката покрай вратаря на домакините – 2:0.

И Лудогорец получи още един шанс да се разпише, но Александров беше париран от Оливерос. Към края на срещата пък Ласо, Харпър и Гарсия пропуснаха да направят резултата 3:0, като младите „крале“ пропуснаха на два пъти от чисти позициите в наказателното поле.

В последната минута обаче все пак трети гол падна. Страхотна акция между Харпър и Ласо, които разиграха на три път и с двойни подавания, завърши с извеждащ пас за нападателя, който с 2-ия си гол в срещата донесе 3-те точки на „кралския клуб“.