Реал Мадрид изпрати 2015-та с успех у дома (ВИДЕО)

С два гола на Кристиано Роналдо и при отсъдени две спорни дузпи Реал Мадрид закри разочароващата 2015-та година с победа 3:1 срещу гостуващия Реал Сосиедад – исторически един от най-удобните съперници на „белия балет“ (поне в последните 12 години).

Роналдо откри резултата от спорна дузпа в 40-ата минута, след като 16 по-рано бе пропуснал от бялата точка също за съмнително нарушение в наказателното поле. Брума с прекрасно изпълнение в 48-ата минута донесе заслужено равенство за баските, които продължиха да изглеждат по-опасният отбор и след почивката.

В 67-ата минута страхотен гол на Роналдо възстанови аванса на Реал Мадрид след центриране от корнер на Марсело, а в 86-ата минута чудесна контраатака на домакините бе завършена с точен удар за 3:1 от страна на Лукас, докато асистенцията бе на Гарет Бейл. Уелсецът вече има седем асистенции от началото на сезона и по този показател е номер едно в испанското първенство.

Реал Мадрид временно излиза начело в класирането на Примера дивисион след 17 кръга, но Барселона е с 35 точки (1 по-малко от „кралския клуб“) и цели два мача по-малко, докато Атлетико (Мадрид) с 33 още не е изиграл срещата си от кръга.

Рафаел Бенитес беше освиркан от част от феновете още преди първия съдийски сигнал, а неговите възпитаници започнаха колебливо двубоя и още преди да са изминали 15 минути допуснаха чисто положение пред вратата на Навас.

Агирече се измъкна от защитниците на "белия балет" и се озова очи в очи с вратаря, който побърза да го блокира и да предотврати опасността. Домакините в първия четвърт час се ограничаваха с изстрели от дистанция в първия четвърт час, което не им носеше особен успех.

Real Madrid BIG CHANCE REAL MADRID 0-0 REAL...by Football-_Live

В 23-ата минута Реал Мадрид получи правото да изпълни дузпа, след като при борба за висока топка Карим Бензема се строполи на тревата, но останаха сериозни съмнения за сериозността на нарушението. Кристиано Роналдо обаче стреля над горната греда и не можа да осигури аванс на "белия балет".

Cristiano Ronaldo Penalty Miss Real Madrid 0-0...by EntertainmentLive

Реал Сосиедад започна да разчита повече на контраатаки и по-осезаемо се затвори в собствената си половина, като Жонатас имаше отлична възможност да разпечата вратата на Навас, но изстрелът му с глава мина на сантиметри от гредата.

В 40-ата минута набезите на Реал по дясното крило дадоха позитивен резултат, след като центриране на Гарет Бейл рикошира в ръката на защитник, който изби с крак, но след това топката докосна ръката му. Роналдо този път бе безпогрешен от бялата точка и откри резултата - 1:0.

В 49-ата минута влезлият като резерва на мястото на контузения Агирече - Брума - се разписа по впечатляващ начин и попари домакините с фантастичен гол в далечния горен ъгъл на Навас - 1:1.

Bruma GOAL (1:1) Real Madrid vs real Sociedad...by OfficialGoals

Противно на логиката, след изравняването по-добрите положения в следващите минути бяха в актива на Реал Сосиедад и Кейлор Навас трябваше да се намесва авторитетно, за да предотврати нови попадения във вратата си. Опитите на Реал да стигне до втори гол не бяха особено опасни за противника и защитниците успяваха да блокират атомното нападение на "белия балет".

В 67-ата минута обаче статично положение отново помогна на домакините да разпечатат мрежата на опърничавите баски. Марсело центрира в наказателното поле от корнер и Роналдо с великолепно воле с гръб към вратата от 14 метра прати кълбото неспасяемо във вратата на Сосиедад - 2:1.

C.Ronaldo GOAL (2-1) Real Madrid vs real...by Songs-4U

В 87-ата минута Гарет Бейл подхвана контраатака по лявото крило и центрира отлично в наказателното поле за резервата Лукас, който засече безупречно в мрежата за крайното 3:1.

All Goals HD - Real Madrid 3-1 Real Sociedad...by footballnewss