Барселона е номер 1 в края на 2015-та година (ВИДЕО)

Барселона се завърна на върха в испанската Примера дивисион с категорична домакинска победа 4:0 над гостуващуя на „Камп Ноу“ Бетис в последен мач за календарната 2015-та година.

Каталунците не оставиха никакви съмнения в по-високата си класа спрямо андалуския съперник и спечелиха двубоя си от 17-ия кръг на Ла Лига. „Блаугранас“ обаче реално са изиграли 16 срещи от началото на сезона заради участието си по-рано през месеца в Световното клубно първенство.

По този начин Барселона се завърна начело в класирането на Примера дивисион с актив от 38 точки – колкото има и Атлетико (Мадрид), но с мач повече. „Дюшекчиите“ по-рано днес спечелиха драматично гостуването си на Райо Вайекано с 2:0 и се изравниха с Барса, но възпитаниците на Луис Енрике са с двубой по-малко.

Трети в таблицата е Реал Мадрид с 36 точки, след като в един от ранните мачове за деня надви с 3:1 домакинството си на Реал Сосиедад.

По изключително любопитен начин откриха резултата домакините в 29-ата минута след изпълнение на дузпа от страна на Неймар. Бразилецът комично се подхлъзна преди да отправи изстрела и поради това кълбото рикошира в напречната греда. Иван Ракитич направи всичко възможно, за да осъществи успешна добавка на празна врата, но защитникът на Бетис Хейко Вестерман го изпрерави, само че, за негово съжаление, прати топката в собствената си мрежа.

За трети път от началото на сезона Неймар пропуска дузпа, което е най-много от всички футболисти в испанския елит. Самият 11-метров наказателен удар пък бе девети за Барселона за тази кампания, по чийто показател каталунците са номер едно в топ 5 първенствата на Европа.

Второто попадение преди почивката бе реализирано от Лионел Меси, който с прекрасно копване изведе Неймар в наказателното поле, а бразилецът върна успоредно на голлинията за Бълхата, за когото не бе трудно с едно докосване да завърши успешно атаката – 2:0. Taка Меси ознаменува юбилейния си мач номер 500 с екипа на Барселона по най-добрия възможен начин – с 425-ия си гол.

3:0 направи Луис Суарес с 14-ия си гол от началото на сезона, след като Серхио Бускетс отне топката в близост до наказателното поле на домакините и я предостави на чиста позиция за уругваеца, който хладнокръвно реализира. Суарес с това си попадение се изравни на първо място при голмайстрите с Кристиано Роналдо и Неймар.

Третият гол срещу Бетис пък бе 179-ият за Барселона през календарната 2015-та година, което е рекорд за испански тим. Суарес вече има 45 гола през 2015-та, ако не броим дузпите, с което не може да се похвали нито един футболист в Примера дивисион.

Резултатът можеше да стане по-убедителен в полза на Барселона, но в 60-ата минута Неймар от чиста позиция уцели гредата, а в 68-ата Лионел Меси с прекрасно изпълнение на пряк свободен удар провокира отлична намеса на вратаря на Бетис – Антонио Адан – който е бивш страж на Реал Мадрид. Адан направи 61-ата си намеса през сезона, с което постави рекорд в рамките на първата половина на кампанията в Ла Лига (Висенте Гуайта има 59).

В 83-ата минута Суарес завърши многоходова комбинация в наказателното поле с точен шут за 4:0, с което излезе начело в голмайсторската листа на Примера дивисион. С тази асистенция пък Неймар е допринесъл с подаване за 12-ти път в последните си 12 мача с екипа на Барселона.

All Goals | Barcelona 4-0 Real Betis 30.12.2015 HDby EuropeanLeagueLiveGoal