Реал Мадрид доминира и с десет души (ВИДЕО)

Лидерът в Примера Дивисион Реал Мадрид се върна на победния път, седмица след поражението при визитата си на Валенсия на "Местая". Макар и с човек по-малко на терена, "белите" спечелиха с 3:0 домакинството си на Еспаньол от 18-ия кръг и запазиха първото си място във временното класиране.

Хамес Родригес, Гарет Бейл и Начо бяха точни за победителите, докато Фабио Коентрао бе изгонен от игра за грубо влизане в началото на втората част. Дори и с човек повече обаче "папагалчетата" не успяха да застрашат пазената от Икер Касияс врата.

Така Реал Мадрид записа 14-а победа в Примера през сезона и събра актив от 42 точки, дръпвайки на четири пункта пред Барселона и Атлетико Мадрид. Утре вечер Барса и Атлетико ще премерят сили на "Камп Ноу" в каталунската столица.

Еспаньол остава с актив от 20 точки и на десета позиция във временното класиране на Примера.

Наставникът на домакините Карло Анчелоти заложи на обичайното трио Роналдо – Бензема – Бейл в предни позиции, докато Хамес Родригес, Тони Кроос и Иско започнаха в средната линия на „лос меренгес“. Коентрао, Варан, Пепе и Арбелоа бяха наредени в защита пред капитана Икер Касияс.

Серхио Гарсия, Филипе Кайседо и Пако Монтаньес започнаха в атака за Еспаньол, а Виктор Санчес, Каняс и Жоан Жордан оформиха трио в халфовата линия на „папагалчетата“. Арбия, Колото, Алваро Гонсалес и Хуан Фуентес започнаха в отбрана пред Кико Касия.

Още в 5' домакините застрашиха вратата на съперника след изпълнение на корнер, но изстрелът с глава на Бейл премина над гредата. В 10' Карим Бензема изправи трибуните на крака, но силният удар на французина с десния крак срещна един от страничните стълбове зад Касия.

Резултатът на „Бернабеу“ все пак бе открит в 12', когато Хамес Родригес се разписа за 1:0, а нова асистенция на сметката си записа Кристиано Роналдо. Португалецът укроти дълго подаване в половината на Еспаньол и видя включването на Хамес, а колумбиецът с прецизен изстрел изведе домакините напред.

Реал Мадрид започна да търси и втори гол в мрежата на каталунците, който да успокои домакините. В 24' Варан стреля с глава след изпълнение на корнер, но право в ръцете на Касия. Логичното все пак се случи няколко минути по-късно, когато Гарет Бейл удвои. Уелсецът стреля превъзходно от пряк свободен удар и с помощта на гредата матира Кико Касия за 2:0 в полза на европейския и световен клубен шампион.

В 33' Гарет Бейл не бе никак далеч и от второ попадение в срещата. Хамес Родригес центрира меко в наказателното поле на Еспаньол, а изстрелът на Бейл с глава премина близо до дясната странична греда на вратата.

В началото на втората част се стигна до деликатен момент за домакините, които останаха с човек по-малко на терена. Фабио Коентрао и Каняс влязоха безразсъдно един в друг, но въпреки, че и двамата играчи имаха сходна вина за сблъсъка, изгонен от игра бе единствено португалският национал. Това наложи и промяна от страна на Карло Анчелоти, който извади Хамес от игра и укрепи защитата с включването на Начо.

Вече и с човек повече на терена, Еспаньол очаквано потърси нещо повече в сблъсъка, макар и със сериозен пасив в резултата. В 63' Пако Монтаньес бе изпуснат на десния фланг и се озова на опасна позиция, но Икер Касияс излезе навременно и елиминира опасността. „Белите“ отговориха с ново статично положение, но ударът с глава на Варан излезе в аут.

В 69' Реал Мадрид пропусна удобна възможност да реши всичко в двубоя. Начо центрира добре в пеналтерията на „папагалчетата“, но и ударът с глава на Гарет Бейл бе насочен извън очертанията на вратата. Само три минути по-късно уелсецът се озова и очи в очи с Кико Касия. №11 на Реал Мадрид изкочи зад отбраната на Еспаньол и бе длъжен да реализира от напълно чиста позиция, но техничният му изстрел премина покрай гредата.

Всичко за Еспаньол в днешния ден приключи петнадесет минути преди края, когато Реал Мадрид отбеляза и трети гол във вратата на Кико Касия. Иско пусна подаване към Алваро Арбелоа, който от своя страна насочи кълбото към влезлия като резерва Начо. Младият бранител бе прецизен в завършващия удар и направи резултата класически, отказвайки гостите от нещо повече в двубоя – 3:0.

И до края на срещата Еспаньол така и не успя да застраши вратата на Касияс, а Реал Мадрид спокойно доигра двубоя, поздравявайки се с нов успех в преследването на шампионската титла.