Челси дръпна на Манчестър Сити след нов успех (ВИДЕО)

Челси продължи да контролира класирането в английската Висша лига и след 21-ия кръг, след като се наложи с 2:0 над Нюкасъл на стадион „Стамфорд Бридж“ и взе частичен реванш от „свраките“, които в края на миналата година нанесоха първата загуба на отбора на Жозе Моуриньо.

„Сините“ от Лондон поведоха едва в края на първото полувреме, и то с първия си точен удар в мача, докато по това време Нюкасъл бе провокирал цели пет пъти Тибо Куртоа да се намесва на другата врата.

Оскар откри резултата в 42-ата минута, след като се оказа на най-подходящото в наказателното поле, за да довкара топката в опразнения долен десен ъгъл. Бразилецът бе непокрит и връхлетя към кълбото, което не бе засечено от Диего Коста, за да го прати в мрежата от близко разстояние – 1:0.

Откакто Оскар дебютира в английската Висша лига през сезон 2012/13, той е допринесъл непосредствено – чрез голов удар или асистенция – за 29 попадения (16 гола и 13 паса), като единствено Еден Азар с 53 има по-голям принос за резултатността на „сините“ в този период.

Крайното 2:0 фиксира Диего Коста в 59-ата минута именно след асистенция на Оскар, като роденият в Бразилия испански национал вече има 15 гола на сметката си през сезона. Коста постави рекорд в английската Висша лига за брой попадения с екипа на Челси в рамките на 21 мача, като изпревари с 1 Джими Флойд Хаселбанк (2001/02), Никола Анелка (2008/09) и Дидие Дрогба 2009/10).

Двубоят бе по-специален за Джон Тери, който се изравни с вече бившия полузащиник на „сините“ Франк Ламард по брой мачове за клуба – 648 – и застана на трето място във вечната класация на тима по този показател.

След успеха си лондончани останаха начело в класирането на английската Висша лига с актив от 49 точки, докато Нюкасъл заема 10-та позиция с 27. Челси дори увеличи аванса си на върха в таблицата, след като шампионът Манчестър Сити допусна грешка като гост на Евертън и стигна само до равенство 1:1, като по този начин отчете изоставане с 2 точки от водача Челси.