Реал М е пред исторически срам

Футболен клуб №1 на миналия век, а и с невиждани успехи в настоящия - Реал Мадрид, преживява трудни времена. Белия балет не може да намери себе си цял сезон, отпадна от Шампионката лига и от Купата на Краля и изостана с огромна разлика от борбата за титлата, която стана притежание на Барселона. Кралския клуб е изправен пред кошмарен антирекорд, свързан с клубното си съперничество с Барселона. Три кръга преди края на сезона в испанското първенство “лос бланкос” заемат трета позиция в класирането, на цели 18 точки от шампиона Барселона. Ако тази разлика се запази, тя ще бъде най-голямата в историята между Реал и Барса в края на сезона, изчислява Marca.

Към днешна дата рекордът е 17 точки разлика. Любопитно за отбелязване е, че през сезон 1984/85 “белите” финишират именно на 17 точки зад шампиона тогава Барселона, като в същия сезон Реал регистрира и още един нежелан клубен рекорд - 19 поражения във всички турнири. Най-голямото изоставане на Реал Мадрид от водача в Ла Лига в историята пък е регистрирано през сезон 1995/96, когато след 33-ия кръг “лос меренгес” са на 21 точки от върха.