Реал и Барса громят в Евролигата

снимка: euroleague.net

Реал Мадрид победи у дома Олимпиакос с 88:71 в първи плейофен мач от Евролигата по баскетбол, който е повторение на финала от миналия сезон.

Испанците поведоха с 48:41 преди почивката, а при подновяване на играта увеличиха аванса си до 68:51, за да се поздравят с успеха в първата среща от серията.

Руди Фернандес завърши с 20 точки за испанския гранд, а съотборниците му Серхио Родригес и Серхио Люл добавиха по 12 точки.

Василис Спанулис вкара 18 точки за гръцкия отбор. Втората среща е в Мадрид в четвъртък.

В друг мач от Евролигата испанският Барселона надигра с 88:61 като домакин състава на Галатасарай.

Каталунците изоставаха през първата половина на срещата, но направиха серия от 14:0 и взеха аванс преди втория двубой от серията между двата отбора.

Бощян Нахбар беше най-резултатен за успеха на Барса с 19 точки, а Хуан Карлос Наваро добави още 12 точки.

Карлос Аройо реализира 14 точки за победителите, преди да бъде заменен заради контузия. Фуркан Алдемир и Ендер Арслан отбелязаха до 9 точки за турския отбор.