Реал е шампион за 33-и път! Барса дави сълзи в калъфката (ВИДЕО)

снимка: marca.com

Реал Мадрид не допусна чудо в гостуването си на Малага и би кротко с 2:0. Това донесе 33-а титла в Испания за "белия балет" и потопи големия враг Барса в сълзи. Головете за "кралете" нанизаха обичайните заподозрени - Кристиано Роналдо и Карим Бензема.

По същото време Барселона победи с 4:2 вкъщи Ейбар след пълен обрат от 0:2. Това обаче не стигна за повече от калъфка за каталунците

Роналдо бе изведен сам срещу вратаря още във втората минута. Звездата майсторски финтира и на празна врата откри. В началото на втората част Бензема сложи точка на спора след корнер. При положението останаха леки съмнения за засада.

По същото време Барса бе напът да се изложи в последния мач на Луис Енрике начело на "блаугранас". Ейбар поведе с 2:0 насред "Кам Ноу", но домакините обърнаха с попадения на Меси (на два пъти), Суарес и автогол на Ейбар.

Така Барселона е детрониран и остава с калъфката този сезон и с много изводи, които да си прави. Празненствата в Мадрид пък вече стартираха и ще продължат цяла нощ. Реал може да направи златен дубъл, ако на 3 юни бие Юве във финала на ШЛ.