Левски преплува Дунав успешно, Краев донесе 3 точки

„Дунав“ отстъпи с 0:1 на „Левски“ София в осмия си мач от шампионския плейоф на първенството в Първа лига. Домакините отново се бяха погрижили за празнична атмосфера на двубоя, за което спомогнаха и изпълнените трибуни на Градския стадион в Русе, на които имаше над 10 000 зрители.

Преди началото на срещата с минута мълчание бе почетена паметта на починалия преди броени дни бивш футболист и треньор на „Дунав“ и „Локомотив“ Русе Добри Добчев.

„Драконите“ започнаха по-добре и още в първите минути имаха възможност да отбележат. Центриране на Христофор Хубчев в 5-ата минута бе намерено с глава от Бирсент Карагарен, но ударът му бе спасен от вратаря Николай Кръстев. Две минути по-късно и Самир Аясс засече с глава центране в полето на гостите, но стражът на „Левски“ отново опази вратата си.

В 26-ата минута центриране на Бирсент Карагарен от пряк свободен удар бе изчистено в последния момент от Димитър Пиргов. След това пък Бабатунде Адениджи имаше шанс да открие за гостите. Той се измъкна от дунавската отбрана и нахлу в наказателното поле, но стреля далеч от целта. До почивката опитите на двата отбора да променят резултата останаха неуспешни, като Краев и Нар за столичния тим и Костадинов, Будинов, Аясс и Карагарен за русенския бяха най-активни в предни позиции.

През втората част дунавската фенове сътвориха поредното си шоу. Момчетата и момичетата от небесно синята агитка напомниха, че от Дунав започва България с карта на България на три морета. Междувременно на терена Бабатунде Адениджи отново се измъкна от русенската отбрана, но Станислав Антонов изби удара му в 56-ата минута. Веднага след това Мирослав Будинов нахлу в противниковото наказателно поле и центрира успоредно на голлинията, но никой не успя да засече топката. Последваха още няколко опасности пред вратата на „Левски“, но до гол не се стигна.

Вместо това в 74-ата минута отбелязаха гостите. Антон Огнянов центрира от корнер и Божидар Краев стреля. Антонов изби, но при добавката Краев бе точен за 0:1. Русенският тим не се отказа да преследва своето. В 80-ата минута Юлиан Ненов стреля точно в долния десен ъгъл на противниковата врата, но Кръстев спаси. Малко по-късно и Будинов пропусна от удобна възможност. Александър Алексадров стори същото за столичния тим, след като бе намерен сам в наказателното поле. До края резултатът остана непроменен и дунавци отстъпиха с 0:1.