Реал диша във врата на Барселона след разгром над Хетафе

Отборът на Реал Мадрид разби Хетафе като гост с 5:1 в мач от 33-ия кръг на Ла Лига и се доближи само на точка от лидера в класирането Барселона, който утре приема Валенсия.

Реал поведе в резултата в 29-та минута чрез Карим Бензема, а в 40-та минута Иско удвои преднината на Кралския клуб.

Пет минути след почивката Гарет Бейл вкара трети гол за гостите, а в 84-та минута Пабло Сарабия върна един гол за Хетафе. В последните минути Хамер Родригес и Кристиано Роналдо оформиха крайното 5:1 в полза на Реал.

След този успех тимът на Зинедин Зидан вече има актив от 75 точки и изостава само с една от лидера Барселона, който утре играе с Валенсия. Тимът на Хетафе е на последното място в класирането с 28 точки.