Челси с тежко поражение на Стамфорд Бридж след хеттрик на Агуеро (ВИДЕО)

Отбортът на Челси инкасира втора поредна загуба в английската Висша лига, след като падна тежко на своя "Стамфорд Бридж" с 3:0 от Манчестър Сити.

Още от началото срещата започна на високо ниво, което се запази през почти целия двубой. В 6' Николас Отаменди изби от голлинията удар на Педро, а три минути по-късно Диего Коста, който се завърна след наказание, промуши кълбото зад Джо Харт, но попадението правилно бе отменено заради засада.

12' преди края на първата част Серхио Агуеро откри резултата след прекрасен пас на Кевин де Бройне.

Втората част започна отново по-силно за "сините", но при поредната контраатака на "гражданите" се стигна до второ попадение на аржентинския нападател в 54'.

10' преди края на двубоя Тибо Куртоа получи директен червен картон, след като спъна Фернандиньо в наказателното поле. Халфът на Сити се бе откъснал сам в наказателното поле и опита да финтира белгиеца, но бе съборен. Асмир Бегович се появи принудително на терена, но нямаше никакъв шанс при изпълнението на Агуеро от бялата точка. Това бе гол №21 за тарана, с който се изравни с голмайстора на Лестър Джейми Варди, а лидер в тази класация е Хари Кейн с 23 попадения.

Временно Сити се изкачи на третото място с 60 точки, а Челси остава десети с 44.