Реал диша във врата на Барса и Атлетико след погром в Севиля

Отборът на Реал Мадрид записа четвърта поредна победа в испанското първенство. Възпитаниците на Карло Анчелоти не показаха никаква милост при гостуването си на Бетис на “Бенито Вилямарин”, разгромявайки севилци с 5:0 в мач от 20-ия кръг на Примера дивисион.

Това бе и началото на втория полусезон в Ла Лига, а “кралския клуб” влезе в него ударно, не оставяйки никакви шансове на съперника си.

Мадридският гранд реши изхода от двубоя още в средата на първото полувреме, когато вече водеше с 2:0 след голове на Кристиано Роналдо (10’) и Гарет Бейл (25’), а в самия край на частта падна и трето попадение на Карим Бензема (45+1’), с което Реал окончателно довърши домакините от Севиля. След почивката “кралския клуб” не пожали домакините и им вкара още два гола - чрез Анхел Ди Мария (62’) и Алваро Мората (90’).

Тази победа позволи на Реал да се изравни по точки с лидерите в Примера - Атлетико (Мадрид) и Барселона, като в момента трите отбора са с актив от по 50 точки. Каталунците и "дюшекчиите" обаче са с мач по-малко.

Новият носител на Златната топка Кристиано Роналдо изведе “белия балет” напред в резултата след едва 10 минути игра, разстрелвайки вратаря на Бетис Стефан Андерсен с безпощадна тупалка от около 23 - 24 метра. За португалеца това бе 21-и гол в Ла Лига през този сезон, с което той е едноличен лидер при реализаторите.

15 минути по-късно Реал вече водеше с 2:0, а в прегръдките на съотборниците си се озова Гарет Бейл, който се разписа от пряк свободен удар, изненадвайки с бързото му изпълнение стената и вратаря на домакините, които не мръднаха.

В 31’ Карим Бензема вкара топката в мрежата на Бетис за трети път, но попадението бе отменено заради засада.

Резултатът стана класически в даденото от главния съдия продължение на първата част (45+1’), когато Бензема отбеляза вече напълно редовен гол, засичайки отблизо центриране на Лука Модрич в наказателното поле.

През второто полувреме домакините трябваше да изпият до дъно горчивата чаша на тоталното поражение, допускайки нови два гола във вратата си. Първо Анхел Ди Мария направи 4:0 в 62’, а последното попадение за Реал бе дело на младия Алваро Мората в самия край на мача (90’).