Бербатов не впечатли високо летящия Арсенал

Арсенал ще продължи да е лидер в първенството и след края на 22-ия кръг в Премиършип, след като в лондонското дерби срещу Фулъм и Димитър Бербатов „артилеристите“ сравнително лесно стигнаха до 2:0 на собствения „Емиратс“.

След нулево първо полувреме, в което съотборниците на Бербатов не успяха да се възползват от добрите шансове, осигурени от българина, Арсенал стигна до победата благодарение на 5-минутен рецитал на Санти Касорла.

В 57' той завърши брилянта атака на домакините, а след това в 62' се възползва от грешка на отбраната и прати своите отново на върха в класирането.

Разликата с 2-ия Манчестър Сити обаче остава само 1 точка, след като Агуеро и компания се разправиха с Кардиф за успех с 2:1 на „Етихад“. Така Арсенал има 51 точки, докато „гражданите“ са 50. Челси може да съкрати разликата утре, но играе срещу Манчестър Юнайтед.

4058666

За Фулъм положението не е никак добро, като лондончани са само на точка от зоната на изпадащите. Берба и компания са с 19 точки, докато Уест Хям е с 18 на 18-о място.

Серж Гнабри и Матьо Фламини почнаха като титуляри за домакините, като френският национал зае позицията на контузения Микел Артета. Димитър Бербатов пък получи свобода в предни позиции и получи роля на плеймейкър, захранвайки Демпси и Качаниклич с пасове.

4058664

От самото начало „артилеристите“ установиха натиск в половината на лондонския си съперник, но с изключение на два точни удара в Стекеленбург, „артилеристите“ изглеждаха по-скоро безпомощни срещу солидната защита на Фулъм.

От своя страна, „котиджърс“ разчитаха основно на контраатаки и благодарение на Димитър Бербатов създадоха няколко отлични шанса. Българинът на два пъти изведе Качаниклич, но шведът не съумя да преодолее Счесни. Сидуел също получи възможност след асистенция на Бербатов, но вратарят на Арсенал.

4058668

Най-интересното положение за първата част беше пред Стекеленбург, като след корнер, защитата успя да се намеси, но топката попадна в Саня. Той стреля мощно, но холандският страж се намеси и запази вратата си суха – 0:0 на почивката.

През втората първото опасно положение беше при корнер за гостите, когато Бербатов и Сидуел стреляха, но някак защитата на Арсенал успя да изчисти. Оттам нататък обръчът окололо вратата на Фулъм беше засегнат, а в 55' с три поредни пропуска се отчетоха Жиру, Гнабри и Касорла.

4058662

Именно испанецът обаче се реваншира за пропуска си минути по-късно. Той почна атака по дясното крило, след която последва размяна на бързи пасове между него, Жиру и Уилшър. Халфът намери бързо Касорла, който с десния крак откри резултата с хубав удар – 1:0 за лидера в класирането.

В 62' Санти Касорла реши всичко в срещата в полза на Арсенал, след като при центриране на Монреал топката беше отбита, но испанецът стреля по земя, а Стекеленбург не успя да види точната траектория на топката – 2:0 и комфортен аванс за домакините.

4058665

Това уби интригата в срещата, като гостите имаха шанс да върнат едно поапдение, но резервата Бент изпусна, а Лукаш Подолски нацели гредата при една от добрите атаки на „аритлеристите“ в края на двубоя.