Разсеян Лудогорец вкара само веднъж на Ботев (ВИДЕО)

Българският шампион Лудогорец не позволи на ЦСКА да зимува на върха в А група с убедителна преднина и отново съкрати изоставането си от „армейците“ на само 3 точки, след като постигна победа с 1:0 над Ботев (Пловдив) в последното дерби в българския футбол за 2014-та година.

Единственото попадение на стадиона в Разград бе дело на Абел Анисе в 27-ата минута, като изненадващо с оглед на откритите действия на двата тима и купищата създадени положения пред двете врати, повече голове не паднаха.

За ниската резултатност основни виновници са двамата вратари, които се справиха брилянтно със задълженията си – Адам Стаховяк цели пет пъти само през първото полувреме виждаше как Върджил Мисиджан излиза сам срещу него без да успее да се разпише, а Михаил Александров нацели гредата.

След почивката Ботев имаше немалко възможности да изравни, но Иван Цветков и Момчил Цветанов направиха сериозни пропуски, докато на другата врата Юнес Хамза и Върджил Мисиджан продължиха тенденцията Лудогорец да пропилява чисти положения.

4127947Лудогорец събра 41 точки и изостава с 3 от лидера ЦСКА, докато Ботев остава на седма позиция с 27 пункта – 1 по-малко от шестия Левски.

В 27-ата минута Абел Анисе с кинжален изстрел от границата на наказателното поле матира най-накрая Адам Стаховяк, макар лек рикошет в противников футболист да направи задачата на вратаря съвсем невъзможна.

След четири пропуска от чисти ситуации в противниковото наказателно поле, в които бе замесен Върджил Мисиджан, халфът Анисе демонстрира най-голяма точност в изстрела си. Бившият футболист на Ботев получи топката на дъгата от Марселиньо, който първоначално опита да финтира двама противници наведнъж и след това върна кълбото назад – 1:0.

През първото полувреме Лудогорец имаше тотално преимущество на терена и можеше да води с разгромен резултат, тъй като цели пет пъти Върджил Мисиджан получи шанс да излезе очи в очи с вратаря на Ботев Адам Стаховяк.

Стражът на „канарчетата“ бе принуден още в самото начало на двубоя на прави чудеса от храброст, за да пречи на холандското крило да открие головата си сметка. В един от въпросните случаи Мисиджан избра да не завършва атаката самостоятелно и да подаде на полупразната врата към Жуниор Кишада. Бразилският нападател обаче не можа да намери очертанията на вратата, въпреки че бе необезпокояван на по-малко от пет метра от голлинията.

4127946Голът на Анисе се очакваше да поуспокои домакините, но те продължиха да правят сериозни пропуски пред вратата на Ботев. В края на частта Михаил Александров можеше да завърши с попадение поредна опасна атака на „орлите“, но си скъси сам ъгъла след като преодоля Стаховяк и нацели страничната греда с диагоналния си шут.

През второто полувреме Иван Цветков и Момчил Цветанов имаха чудесни шансове да изравнят резултата, но не можаха да преодолеят вратаря Милан Борян, който спаси и много опасен удар с глава на Лъчезар Балтанов.

На другата врата най-фрапантният пропуск направи резервата Юнес Хамза, иначе Мисиджан отново имаше трудности да завърши с голов изстрел скоростните си пробиви по крилото към наказателното поле.

В крайна сметка Лудогорец имаше късмет, че не допусна нелепо изравняване, след като бе направил толкова много пропуски пред вратата на Ботев.

На вратата за Лудогорец е Милан Борян, вместо Владислав Стоянов, а пред него в защита са подредени от дясно наляво Жуниор Кайсара, Георги Терзиев, Козмин Моци и Йордан Минев. Капитанът Светослав Дяков си партнира с Абел Анисе в средата на терена, докато пред тях действа плеймейкърът Марселиньо.

4127948

По крилата се разчита на Михаил Александров и Върджил Мисиджан, докато единственият чист нападател е Жуниор Кишада.

Адам Стаховяк застава под рамката за Ботев (Пловдив), както обикновено, а в нападение очаквано си партнират капитанът Иван Цветков и Момчил Цветанов. Мариян Огнянов и Милен Гамаков са на двата фланга, докато в средата на терена действат Лъчезар Балтанов и Серкан Юсеин.

В защита треньорът Петър Панчев гласува доверие на Йордан Христов, Радослав Терзиев, Ромен Инес и Лазар Марин.