Разкриха Борусия (Д) насред "Сигнал Идуна Парк"

Борусия (Дортмунд) допусна първа загуба за 2014 година у дома, след като изненадващо падна от съименика си от Мьонхенгладбах с 1:2 на "Сигнал Идуна Парк".

Това беше и първо поражение за финалиста в Шампионска лига от този противник у домаот 1998 година насам, а гостите печелят и за пръв път през настоящата 2014, въпреки силното представяне през първата част на сезона.

Още през първото полувреме Борусия (М) дръпна с важните два гола, след като в 31' Рафаел успя да матира Вайденфелер за 1:0, а отлична контраатака 10 минути по-късно позволи на голмайстора на тима Крузе да вкара за 2:0.

Домакините се хвърлиха в атаки през второто полувреме, но Тер Щеген се намеси отлично в няколко ситуации. Нордвайт си изкара глупав червен картон в 69', оставяйки "жълто-черните" с човек по-малко.

Все пак Йоич успя да намали до 2:1, а съдията не отсъди чиста дузпа за домакините за игра с ръка на защитник на Мьонгенгладбах. Това беше и последното интересно положение в срещата.

Дормтунд няма как да загуби 2-ото място след този кръг, но разликата с първия Байерн остава 20 точки и може да стане 23, ако баварците победят Байер Леверкузен тази вечер.