Попето вкара, а Манолев дебютира

снимка: Guliver/Getty Images

Капитанът на българския национален отбор Ивелин Попов продължи успешния уикенд за нашите в руското първенство.

Попов се разписа за крайното 1:1 срещу Динамо (Москва) в 21-ия кръг. Българинът изравни в 73-ата минута, а Кубан се нарежда на 9-а позиция с 26 точки. Динамовци са 4-и с 39, колкото има и Спартак.

Официален дебют за Кубан пък записа друг национал - Станислав Манолев.

По-рано днес и Георги Миланов вкара гол, който пък донесе пълен комплект от точки за ЦСКА (Москва) при домакинската победа над Зенит.

Динамо откри резултата две минути преди края на първото полувреме мрез Кевин Курани, който завърши комбинация между Ломич и Александър Кокорин, а защитата на жълто-зелените остана пасивна.

В 73-ата минута обаче натискът на Кубан даде резултат и Попов се разписа. Бившият футболист на Литекс получи пас от Бугаев, хитро изскочи зад гърба на защитата и сам срещу вратаря Габулов не му остави шанс- 1:1.

Това е трети гол за Ивелин от началото на първенството. Две минути преди края на мача Ивелин можеше да направи отбрата пълен, но този път Габулов го изпревари при центриране в наказателното поле. Веднага след гола пък опита и далечен удар, но от 25 метра топката мина близо до гледата.