Райконен ще вземе участие в състезание в родината си

снимка: БГНЕС

Ферари разреши на своя пилот Кими Райконен да вземе участие в Арктическото рали Лапландия, което ще се проведе във Финалндия. Това стана ясно след изказване на шефа на отбора Стефано Доменикали на представянето на новия болид за 2009-та „F60".

 

Това е изненада, защото повечето тимове във Формула 1 не позволяват на пилотите си да взимат участие в опасни състезания по време на подготвителния период.

 

„Това е традиционното ни отношение към пилотите", заяви той. „Искаме да имаме отворено отношение към желанията на нашите момчета. За мен това ще са като още два дни тестове за Кими", завършва Доменикали.

 

„Леденият" ще кара за тима на Фиат Абарт S2000 на състезанието в края на месеца.