Райконен с нов инженер през сезон 2009

снимка: БГНЕС

Световният шампион във Формула 1 през 2007г. и пилот на Ферари Кими Райконен ще има нов състезателен инженер през предстоящия сезон 2009.

 

Шефът на Ферари Стефано Доменикали заяви пред La Stampa, че досегашният инженер на Кими Крис Дайър е бил повишен в ръководител на отдела за трак-инженерство, а на негово място ще застане Андреа Стела.

 

Стела работи като помощник инженер по болида на Райконен, още от 2007г. когато финландецът се присъедини към тима на "черните" кончета.

 

Дайър бе инженер и на Михаел Шумахер в самия край на състезателната кариера на легендарния германец.