
снимка:
БГНЕС
Световният шампион във Формула 1 през 2007г. и пилот на Ферари Кими Райконен ще има нов състезателен инженер през предстоящия сезон 2009.
Шефът на Ферари Стефано Доменикали заяви пред La Stampa, че досегашният инженер на Кими Крис Дайър е бил повишен в ръководител на отдела за трак-инженерство, а на негово място ще застане Андреа Стела.
Стела работи като помощник инженер по болида на Райконен, още от 2007г. когато финландецът се присъедини към тима на "черните" кончета.
Дайър бе инженер и на Михаел Шумахер в самия край на състезателната кариера на легендарния германец.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ