
Двигателят в болида на световния шампион Кими Райконен с Ферари за следващото Гран при на Великобритания, девети кръг от шампионата на Формула 1, по всяка вероятност ще бъде заменен.
"Айсмен" завърши на второ място в Гран при на Франция на пистата "Маникур", въпреки че дълго време водеше убедително в надпреварата. Финландецът обаче трябваше да отстъпи първата позиция на съотборника си от Скудерията Фелипе Маса, след като изпускателният колектор на десния ред цилиндри на двигателя му се откъсна и това доведе до намаляване на мощността. Заради голямата температурата задната част на болида му се стопи и се появи голям отвор.
За Гран при на Веикобритания на пистата "Силвърстоун" Ферари няма право да сменя двигателите на колите си, както е по правилник, но това може да бъде наложително за болида на Райконен. "Би било доста амбициозно от наша страна да използваме този двигател в още едно състезание. Не съм сигурен, но от сега мога да кажа, че най-вероятно ще го заменим. За сега не знаем причината за повредата, но ще направил внимателен анализ", споделя един от босовете на Скудерията Стефано Доменикали.
Ако се стигне до смяна на двигателя, то Райконен, който изостава с пет точки от лидера в шампионата при пилотите Маса, няма да бъде наказан. Това му го позволява новото правило от този сезон във Формула 1, според което всеки пилот може да смени двигателя си веднъж, без да му бъде наложена някаква санкция. /БГНЕС






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ