Рамзи удължи победната серия на Арсенал (ВИДЕО)

Арсенал постигна първа победа като гост на Бърнли от 1970-та година насам, след като с гол на Аарън Рамзи в 12-ата минута измъкна ценен успех срещу борещия се за оцеляване отбор. „Артилеристите“ не бяха печелили на стадион „Търф Морр“ от 1970-та година насам, но след четири неуспешни визити днес се поздравиха с важни три точки в битката за призовите места.

Попадението в началото на срещата падна след сериозно разбъркване в наказателното поле на домакините, след като първо шут на Алексис Санчес бе блокиран, после изстрел на Месут Йозил бе париран от вратаря Хийтън, а в последствие при суматохата около малкия пенал Рамзи успя да промуши топката в мрежата за 0:1.

До края на полувремето вратарят на „артилеристите“ Давид Оспина на два пъти спаси отбора си от изравнителен гол, а след почивката и двата тима имаха нелоши положения за още попадения, но резултатът остана непроменен.

И Даниел Уелбек, и Оливие Жиру не можаха да се възползват от шансовете си да се разпишат и останаха без отбелязан гол – за англичанина това е седми пореден мач без попадение, което е най-дългата му „суша“ през сезона, а френският нападател не можа да изравни рекорда на Еманюел Адебайор за голове в седем поредни срещи от първенството.

Арсенал събра 66 точки и ще остане и тази седмица на второ място в класирането, като може дори да увеличи преднината си пред Манчестър Юнайтед (62) и Манчестър Сити (61), които утре играят един срещу друг на „Олд Трафорд“. Бърнли е предпоследен с 26 пункта.

Така за първи път от март 2004 година Арсенал записа осма поредна победа в шампионата, а Аарън Рамзи отбеляза победен гол в юбилейния си 150-ти мач във Висшата лига.