Ралф Шумахер ще продължи да кара туристически автомобили в Германия

Ралф Шумахер ще кара и през 2012 година в германския шампионат за туристически автомобили, съобщи ДПА. Бившият пилот от Формула 1 продължи с още един сезон договора си с "Мерцедес". Шумахер се състезава зад кормилото на С-класата на автомобилния гигант от Щутгарт от 2008 година.

Преди това 36-годишният германец кара 11 сезона във Формула 1 за отборите на "Джордън", "Тойота" и "Уилямс", припомня БТА.

Той записа 6 победи и 27 класирания на подиума в 180 старта. Шумахер все още няма нито една победа в германския шампионат за туристически автомобили, но през този сезон се представя най-успешно, след като за първи път се качи на подиума и регистрира рекордно класиране с второто си място на "Ред Бул Ринг".

Той е седми във временното класиране кръг преди края на сезона, който завършва тази неделя на "Хокенхайм".

Ралф Шумахер е по-малък брат на седемкратния световен шампион във Формула 1 Михаел Шумахер.