"Ракетите" излъгаха Лейкърс със 100:92 в Лос Анджелис

снимка: nba.com

Отборът на Хюстън Рокетс се наложи като гост над Лос Анджелис Лейкърс със 100:92 в първия полуфинален плейоф в Западната конференция на НБА между двата отбора.

 

Гостите поведоха с 3 точки през първата четвърт, а втората и третата части завършиха наравно. Решителна се оказа последната четвърт, която „ракетите" спечелиха с 30:25 и така взеха първата си победа над „езерняците" този сезон, след като досега имаха 4 поражения през редовния сезон.

 

Звездата на Лейкърс Коби Брайънт изнесе поредния си силен мач, реализирайки 32 точки, но това не помогна на отбора му да предотврати загубата. Испанският център Пау Гасол добави 13 точки и 14 борби за домакините.

 

За победителите с много голям принос за успеха бе китаецът Яо Минг, който въпреки че получи контузия в коляното, завърши с 28 точки и 10 борби, а Рон Артест добави 21 точки за победата.

 

Следващата втора среща от серията е на 7 май от 05:30 часа българско време отново в Лос Анджелис.