Ракетата почна ударно финалите на РТС

снимка: Monique Limbos

5-кратният световен шампион Рони О'Съливан започна с убедителна победа 4:0 фрейма участието си на Големите финали на РТС в английския град Престън, след като елиминира най-талантливия млад шотландски състезател Скот Доналдсон.

Ракетата бе считан за фаворит номер 1 в ранкинг турнира още преди началото му, но сега с отпадането на Нийл Робъртсън и Дин Дзънхуей основните конкуренти на О'Съливан значително намялаха.

Шон Мърфи, който вече спечели титла този месец с триумфа си в World Open, се намира в отлична форма, но го очаква мач с Джъд Тръмп в следващия кръг. Така още един изявен майстор ще напусне надпреварата още преди четвъртфиналите. Победителят от мача Мърфи – Тръмп най-вероятно ще се изправи срещу Марк Селби в следващата фаза, след което предстои среща с О'Съливан на полуфиналите, ако не се получат още изненади.

О'Съливан се нуждаеше от около час и 15 минути, за да сломи съпротивата на Доналдсон, с което загатна, че се намира в достатъчно добра кондиция, за да продължи серията си без поражение през 2014-та година. Следващият му съперник ще бъде Ю Де Лу.

Sporta.bgприпомня, че по Евроспорт вече бе излъчен първия епизод от предаването „Шоуто на Рони О'Съливан“, а ако се пропуснали първия епизод, можете да го гледате в нашия сайт – Ракетата интервюира Нийл Робъртсън, както и разказа куп любопитни неща около своя професионален път.