Радванска се оказа непереодолимо препятствие за Пиронкова

снимка: kremlincup.ru

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова отпадна от турнира в Ийстбърн на 1/4-финалите, след като претърпя загуба с 6:2, 6:2 от Агнешка Радванска (Полша) за около час игра. Играта на българката бе слаба на моменти, като световната №13 се възползва от подадените възможности и реализира по два пробива във всеки сет, което ѝ бе достатъчно за двусетова победа.

Откриващият сервис гейм на Пиронкова бе труден, съперничката ѝ стигна до равенство в точките, но с две добри отигравания българката поведе в резутлата. Световната №13 вървеше към лесен гейм на сметката си, след като поведе с 40:15, но прекрасна къса и двойна грешка, върнаха опонентката ѝ в борбата. Все пак Радванска изравни след два мощни сервиса.

Лесен гейм за българката за 2:1, в който тя показа добра игра от дъното на корта и с малко помощ от полската противничка успя да поведе в резултата. Радванска отново взе добра преднина при 40:0, позволи да се стигне до 40:30, но все пак си спечели гейма с нов силен сервис.

След няколко продължителни разигравания на сервиса на Пиронкова, Радванска излезе побеидтелка и първа стигна до точки за пробив при 15:40. Още първата бе осъществена след бекхенд-аут на българката. Няколко добри комбинации от полякинята ѝ позволиха да поведе 40:0 и скоро след това да поведе с 2:4.

Мотивацията на Пиронкова, която се наблюдаваше в първите минути, сякаш напълно се изпари и след три непредизвикани грешки, тя загуби подаването си за втори път и то на 0. Шестият гейм не дойде лесно на сметката на Радванска, но тя все пак се пребори за него и поведе с 1:0 сета.

Силната игра на №13 в света продължи и тя стигна до две точки за пробив още в първия гейм на втория сет. Те обаче бяха отразени от Пиронкова, която направи още две точки, след като стигна до равенството и излезе отново напред в резутлата - 1:0. Радванска от своя страна нямаше абсолютно никакви проблеми, когато сервираше и за около две минути спечели подаването си на 0.

Нов гейм, преминал през множество обрати. Радванска стигна до 30:30, след което българката на два пъти можеше да поведе, но в крайна сметка, след две изтощително дълги разигравания, полякинята стигна до първи пробив във втората част. След три уинъра и един ас, 13-тата в женската ранглиста затвърди постигнатия пробив, за да поведе с 3:1.

В петия гейм имаше нови трудности за българката, след като тя трябваше да спасява точка за пробив при 30:40, но все пак събра сили и направи три поредни точки, с което намали изоставането си до 2:3. Радванска от своя страна продължаваше с лесно-спечелените геймове и с помощта на добре пласирания си сервис спечели третото си подаване на 0.

С приближаването на края на сета, играта на българката отново се срина и тя допусна втори пробив в сета и четвърти в мача, като по този начин изостава с 2:5. Радванска бързо стигна до тримачбола, като още първия бе реализиран след печеливш бекхенд по правата.