Пиронкова демонстрира класа и воля за 1/4-финал в Ийстбърн

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова се класира за четвъртфиналите на турнира на тревни кортове в Ийстбърн след победа над Доминика Цибулкова с 6:7 (4), 6:4, 6:1.

27-годишната пловдивчанка загуби първия сет и изоставаше с пробив във втория, но значително повиши нивото си и особено в решителната трета част показа много качествен тенис.

Двубоят продължи 2.27 часа и премина през 15 пробива, а Пиронкова постигна втора победа в десет мача срещу миналогодишната финалистка от Australian Open.

Първият ѝ отново беше на трева - на олимпийските игри в Лондон през 2012 г.

Статистика от официалния лайвскор на турнира (вляво от горе надолу: асове, двойни грешки, първи сервис, спечелени точки при първи сервис, спечелени точки при втори сервис, отразени точки за пробив, сервис-геймове, точки от ретур)