Радванска изкова успех в турнира на най-добрите 8

Агниежка Радванска записа най-големия успех в кариерата си. Полякинята спечели Шампионата на WTA в Сингапур на най-добрите 8 тенисистки през сезона. Във финала тя се справи с чехкинята Петра Квитова с 2:1 сета.

Поставената под номер 5 Радванска се нуждаеше от малко над 2 часа игра, за да затвори мача с 6:2, 4:6, 6:3 в супер турнира с награден фонд над 7 милиона долара.

Полякинята стартира изключително силно. Тя реализира ранен пробив, след което взе пет от първите шест гейма по пътя си към успеха в първия сет.

Във втората част Радванска поведе с 3:1, но позволи да бъде застигната, а след 4:4 шампионката от 2011 година Квитова взе четири поредни гейма, с което изравни резултата в сетовете и дръпна с 2:0 в решаващата трета част.

Полякинята, обаче, постепенно отново намери играта си и спечели шест от следващите седем гейма, за да триумфира.

С победата Радванска си гарантира, че ще завърши годината на пето място в световната ранглиста, а Квитова ще бъде шеста.

С доброто си представяне в Сингапур и двете финалистки преминаха границата от 20 милиона долара, спечелени от наградни фондове.