Радванска изхвърли Йелена Янкович на Индиън Уелс

Поставената под номер 2 в схемата Агниешка Радванска (Полша) се класира за полуфиналите на турнира по тенис за жени в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд 5,95 милиона долара.

Радванска отстрани номер 7 Йелена Янкович (Сърбия) със 7:5, 2:6, 6:4 за 2:33 часа. Полякинята печели четвърти пореден мач срещу Янкович, подчертава БТА.

Двубоят беше изключително равностоен като само първия сет продължи 56 минути. Янкович изигра страхотна втора част, в която загуби само два гейма. В третия сет Радванска поведе с 4:0, но съперничката й изравни и дори имаше точка за 5:4. Все пак полякинята успя да измъкне сета, а с това й мача.

"Това беше много добър мач от началото до края. Трябваше да спечеля по-рано третия сет, но в края се борих за всяка точка. Щастлива съм, че успях да победя", каза Радванска, която за втори път след 2011-а година се класира за полуфиналите в турнира.

В спор за място на финала тя ще играе срещу 6-а поставена Симона Халеп (Румъния), която отстрани квалификантката Кейси Делакуа (Австралия) с 6:2, 6:2 за 60 минути.

"Играх без напрежение. Казах си, че след като вече съм на четвъртфиналите ще се наслаждавам на това", заяви румънката, която в понеделник ще се изкачи до пето място в световната ранглиста за пръв път в кариерата си.