Радуканов се завърна с класика на "Българска армия" (СНИМКИ)

Милен Радуканов се завърна победоносно на "Българска армия", след като неговите възпитаници поднесоха спектакъл на феновете си и разбиха Миньор Перник с 3:0, като това беше минималното, с което "чуковете" можеха да отнесат.

Мартин Камбуров сложи край на головите си мъки, като откри резултата в 32', а 5 минути по-късно Варела удвои резултата. Капитанът Иван Бандаловски (78) оформи крайното 3:0, а Платини и най-вече Присо пропуснаха да нанесат тотален разгром на гостите си от Перник.

Освен това вече 4 мача ЦСКА няма допуснат гол, след като Черноморец, Локомотив (Сф), Локомотив (Пд) и Миньор.

Добрата поредица праща ЦСКА на 4-о място, като 31-кратните шампиони имат 38 точки - колкото има и Ботев (Пловдив). Литекс е с точка пред "червените", а Левски и Лудогорец са съответно на 4 и 8.

Миньор пък се засилва към Б група, тъй като тимът има 15 точки и се намира на 14-о място. Локо (Сф), Ботев (Вр) и Черно море обаче се представят далеч по-убедително от "чуковете" в последните мачове.

Милен Радуканов не изневери на стила си и направи няколко промени в своя състав. Спас Делев седна на пейката за сметка на Мартин Камбуров, а в центъра на защитата БГ Моуриньо отново заложи на двойката от предния си престой на Армията - Стоянов и Попов. Това остави Крачунов и Грънчов извън стартовите 11.

От самото начало домакините се впуснаха в яростни атаки, като по дясното крило успешно оперираха Бандаловски и Нджонго Присо, от които идваха и най-големите опасности в началните минути.

След няколко неуспешни центрирания в 12' дойде най-добрият момента за ЦСКА, като след разбъркване в наказателното поле на Миньор топката бе центрирана към лявата греда на Пейков, а от 1 метър Присо прати топката в аут - невероятен пропуск на нападателя.

Последваха още добри изяви на "червените" в нападение, като Мишо Венков не успя да засече центриране на Варела, а Камбуров се подхлъзна преди да отправи решителен удар от 7 метра. Платини също пробва късмета си, но силният му удар от 25 метра мина на метър встрани.

След като изтече половин час игра домакините усилиха темпото и в 32' това даде резултат - Камбуров направи двойно подаване с Варела, като вторият го изведе на добра позиция, а бившият голмайстор на А група майсторски овладя и реализира за 1:0.

5 минути след това пък Платини получи на границата на наказателното поле отдясно и с прекрасно центриране намери Варела, който с атрактивен удар от въздуха закова топката в горната греда, а тя се оплете в мрежата зад Пейков - 2:0 и домакинската публика най-накрая видя любимците си в пълен блясък.

До края на полувремето ЦСКА не успя да отбележи още голове, а след почивката треньорът на гостите направи две промени и вкара в игра Маду и Стоянов, но разлика в играта на "чуковете" нямаше.

"Червените" намалиха темпото в играта си с мисъл за двубоя срещу Локо София в мач реванш за Купата на България. Въпреки това Мишо Венков се отчете със страхотен пропуск, като от 5 метра с глава не успя да намери целта.

На терена пък се появиха Спас Делев и Марсиньо, който получи картотека през тази седмица, и беше посрещнат с овации от "червената" публика. Минута преди подновяването му Анисе се размина на сантиметри в гола след центриране на Варела.

В 67' пък Присо се отчете с пореден немислим пропуск, като след разбъркване в наказателното поле топката попадна в него, а останал сам срещу Пейков той не успя да уцели вратата - все още 2:0 на "Българска армия".

След направените смени ЦСКА продължаваше да натиска и да гради добри атаки, които обаче не завършваха с удар към вратата на Пейков, най-вече заради слабите изяви в нападение на Присо. Каръкът обаче беше пречупен в 78', когато след изпълнение на корнер топката беше отклонена към Бандаловски, който с глава реализира - 3:0.

До края на срещата ЦСКА можеше да се разпише поне още два пъти чрез Делев, а в добавеното време Миньо не успя да отбележи почетен гол след чудесна намеса на Костадин Стоянов.