Локо (Пд) нанесе пета поредна загуба на Херо (СНИМКИ)

Отборът на Локомотив (Пд) се завърна на победния път и прекъсна серията си от два поредни мача без успех, печелейки с 2:0 домакинството си на Черноморец в среща от 19-ия кръг на шампионата.

За тима на Херо пък това бе пета поредна загуба в "А" група, като "акулите" все пак остават на 7-а позиция с актив от 27 точки, натрупани през есенния дял на първенството. Локомотив пък се откъсна пред днешния си съперник, утвърждавайки се на шестата позиция с 31 точки.

И двата гола за "смърфовете" паднаха през втората част, когато се разписаха Станислав Маламов и резервата Четин Садула. Вторите 45 минути стартираха и с минута мълчание в памет на бившия футболист на Локомотив Иван Беделев.

През първата част голове на "Лаута" не бяха отбелязани, а гостите от Бургас имаха най-добрата възможност за такъв. В 20' Уатара изведе Преслав Йорданов на добра позиция, но последният стреля над гредата.

До почивката домакините бяха по-активни, но на няколко пъти не успяха да разпечатат вратата на Стоян Колев.

Второто полувреме бе изцяло за домакините, които прибавиха нови три точки към своя актив. Първият гол в двубоя падна в 62', когато Локомотив зарадва трибуните. Станислав Маламов получи подаване от свой съотборник и прати кълбото зад гърба на Стоян Колев за 1:0.

Десет минути по-късно "смърфовете" удвоиха, като този път се разписа резервата Четин Садула. Юношата на Левски засече с глава центриране в пеналтерията на "акулите" и на практика реши сблъсъка.