Радостин Трифонов доволен от играчите си, въпреки разгрома

снимка: fckaliakra.com

Старши треньорът на Калиакра Радостин Трифонов сподели, че е доволен от представянето на своите футболисти, независимо от изразителното поражение с 0:4 при домакинството на Черноморец.

Играчите от Каварна се стараеха да бъдат по-активният отбор до почивката, а имаха ситуации за отбелязване на гол и през второто полувреме. Ключови за победата на "акулите" обаче се оказаха скоростните им контраатаки, с които 4 пъти матираха противниковата защита.

"Първото полувреме бяхме по-добрият отбор, имахме и положения. През втората част също имахме положения", коментира наставникът на "българското Каляри".

След втория гол се прекършихме, футболистите се изнервиха от двете неотсъдени дузпи в наша полза и много леко пуснахме другите два гола.

Въпреки негативния резултат съм доволен от моите футболисти, днес те показаха как трябва да се играе.

Предната седмица мислех да си подам оставката, но разговарях с ръководството на клуба и реших да продължа работата с момчетата, пък докъдето стигнем.

В някои ситуации не издържат, трябва да играят повече мачове. Ако не, ще търсим други футболисти догодина."

Трифонов добави, че все още има шансове за оставане в групата, въпреки че Калиакра има скромния актив от 7 точки и записа шеста поредна загуба - 14 общо от началото на първенството.

"Решаващи ще са следващите три мача - гостуванията на Берое и Светкавица и домакинството на Видима-Раковски. Ако не спечелим тези мачове, няма за какво да се надяваме", категоричен бе той.